Antep Fıstığı Bahçesi Kurulumu

Antep Fıstığı Bahçesi Kurulumu

Meyve bahçesi yatırımlarından maksimum kazancı elde etmeniz için işi en baştan doğru yaparak yatırımınızı riske atmayın. Ceviz bahçesi kurulumu, badem bahçesi kurulumu ve Fıstık bahçesi kurulumunda uzman ekibiyle Agrolidya yatırımcıya profesyonel anlamda destek oluyor.

Arazi seçimi, arazi hazırlığı, bölgeye uygun doğru fidan seçimi, kurulumu yapılacak bahçenin büyüklüğüne göre havuz, depo ve idari bina inşaatı, dikim, sulama sistemi kurulumu, tel çit sistemleri kurulumuvb anahtar teslimi profesyonel bahçe kurulumu hizmetlerinin tamamını yatırımcılarımıza sunuyoruz.

En değerli tarım ürünlerinden birisi olan Antep Fıstığı bahçesi kurulumu konusunda yılların bilgi birikimine sahip Agrolidya doku kültürü üretimi UCB1 fıstık anacı üzerine aşılıveya yine doku kültürü üretimi Platinum Fıstık anacı üzerine aşılı fıstık çeşitleriyle modernFıstık bahçesi kurulumu yapmaktadır.

Ucb1 Anacı Amerika’da California Üniversitesi tarafından geliştirilen ve köklenme yapısı çok gelişmiş, çok hızlı büyüyen ve üzerine aşılı çeşidi çok erken verime yatıran bir anaçtır.

Platinum anacı, P.Integerrima x P. atlantica arasında melezlenmiş patentli bir klon anaçtır. UCB 1 fıstık anacından farkı tuzluluğa toleransı ve düşük sıcaklıklara dayanıklı olması gibi özellikleri ile öne çıkmaktadır. Genetik özellikleri dikkate alınarak incelendiğinde, genel anlamda UCB 1 anacı ile benzerlik göstermektedir.

 

Profesyonel Antep Fıstığı Bahçesi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Antep fıstığı bahçesi kurulumuiçin doğru arazi belirlendikten sonra sırasıyla yapılması gereken işlemleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Arazi Hazırlığı

Günümüzde kurulan bir çok bahçede maalesef ki arazi hazırlığı safhasında dikkat edilmesi gereken bir çok nokta gerek maliyetler, gerekse bilinçsizce yapılan işlerden dolayı yanlış yapılmaktadır. Buda yatırımcıya uzun yıllar boyunca hem zaman kaybı hem de çok büyük bir maliyet olarak geri dönmektedir.

Antep Fıstığı bahçesi kurulumuöncesindeToprak profil testi, toprak analizi vb işlemler yapıldıktan sonra, varsa arazi üzerindeki diri örtü temizliği ve sonrasında patlatma, derin sürüm işlemleri yapılır. Sonrasında toprağı inceltmek için gerekli işlemler yapılır.

Fidan Seçimi

Antep fıstığı bahçesi kurulumu için en önemli aşamalardan birisi doğru ve sağlıklı fidan seçimidir. Bölgeye uygun fidan seçimi, ve ne çeşit bir anaç üzerine aşılı olduğuna çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Yanlış anaç üzerine aşılı bir çeşit yatırımcıyı uzun yıllar kaybettirecektir.Örneğin buttum anaç ile kurulan bir bahçeden 10 yıl ve üzerinde ilk hasat alınırken, ucb1 anaç veya platinum anaç ile kurulan bahçeden ise 4.yılda ürün almak mümkündür.

Dikim Aralığı

Fidan dikim aralığı seçilen çeşitlere ve anaçlara göre farklılık göstermektedir.Seçilen çeşide göre belirlenen dikim aralığında işaretlemeler yapılır ve fidan çukurları açılır.

Dikim

Onca zaman harcanan emek ve paradan sonra en önemli aşamalardan biriside dikimdir. Hazırlanan dikim çukurlarına öncelikle hazırlanan dikim harcı atılır ve dikilen fidanın etrafı hava almaması için güzelce çiğnenir ve sonrasında toprağın çökmesi için cansuyu verilir.

Fidandan pazara kadar olan tüm süreçlerde yatırımcıya destek olan Agrolidya Profesyonel Fıstık Bahçesi Kurulumunda da yatırımcılarla omuz omuza çalışmaktadır

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82