250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
Ferragnes Badem Budama

Ferragnes Badem Budama

Ferragnes Badem Budama, Ferragnes Badem Fidanı Budama

Ferragnes Badem Ağacının budaması oldukça önemli bir bakım aşamasıdır. Ağacın gelişimi tamamlamadan istediğimiz forma getirmemiz gerekir. Dikim sırasında badem fidanının tepesinin kesilmesi gerektiğini unutmayalım. Bu işlem gözlerin uyarılmasıyla birlikte dallanmayı ve taç oluşumunu teşvik edecektir. Fidanı diktiğimiz ilk yıllar kök boğazından çıkan sürgünleri temizleriz.

Taç şeklinin en başta doğru olarak verilmesinin, verim üzerinde çok önemli etkisi vardır. Budama yaparken dalların üst üste gelmesini, birbirini gölgelemesini engellememiz lazım. Bununla birlikte taç kısmın gelişimine dair çanak (goble) şeklinde budama yapılır. Yerden, ortalama 75 cm yükseklikte oluşan 3-4 adet ana dal ayrılır. Her daldan da ikişer yan dal oluşturulur. Bu şekilde budanan ağaçlarda hem verimli ürünler oluşur, hem de hasat sırasında kolaylık görülür. Üretkenliği azalan dallar yerine, verimli dal oluşumu sağlanmalıdır. Budama yaparken ağır budamadan kaçınmak gerekir. Budama sonrası uygun görülen miktarlarda yapılan gübreleme ve sulama ile ağacınızı daha kaliteli, sağlıklı bir konuma getirebilirsiniz.

Gençleştirme budaması dediğimiz bir durum var. Gençleştirme budamasında yeni sürgün oluşumunu teşvik etmek için kurumuş, üst üste gelmiş dallar kesilir, taç genişliği küçültülür ve bu şekilde ağacın kuvvetlenmesi sağlanmaya çalışılır.

Budama zamanları ülkemiz koşullarında, kışın ılık geçtiği (Akdeniz, Ege Bölgesi gibi) yörelerde ağaçların yapraklarını dökmesiyle birlikte sonbaharda yapılabilir.

Yüzlerce fidan çeşidini bünyesinde bulunduran Agrolidya adresinize teslim fidan çeşitleri ve %100 müşteri memnuniyeti garantisi sunmaktadır. Seçim yaptığınız fidanları güvenli alışveriş seçeneği ve hızlı kargo gönderimi ile en kısa zamanda adresinize ulaştıran Agrolidya alanında lider firmalar arasında bulunmaktadır.

Ferragnes Badem Fidani Sipariş Tel. 0532 616 4845 Ferragnes Badem Fidanı, diğer badem çeşitleri ve badem yetiştiriciliği hakkında ayrıntılı bilgi almak için çalışma saatleri içerisinde bizleri arayarak; tarım danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45