250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
1 Dönüme Kaç Adet Badem Fidanı Dikilir?

1 Dönüme Kaç Adet Badem Fidanı Dikilir?

Badem yetiştiriciliğinde badem fidanlarının arasındaki mesafenin 6 metre olması en uygun olanıdır. Bazı badem üreticileri ise 7 metre mesafe olmasını tavsiye eder. Ülkemizdeki bahçelerde genellikle 6 metre mesafeye rastlanır. Buda 1 dönüm araziye 23 tane badem ağacı ekilmesi demektir. Badem ağacının çok sık dikilmesi verim düşüklüğüne neden olabilir ve fidanların gelişimini olumsuz etkileyebilir.

1 dönüme kaç badem ağacı dikilir sorusuna cevap olarak yaklaşık 20 ila 27 fidan arasında bir sayı verilebilir. Badem ağacı genellikle susuz ve dağlık alanlarda yetişen bir ağaç olarak bilinir. Badem ağacı yararları saymakla bitmeyen badem meyvesinin ağacıdır. Badem meyvesinin fiyat yüksekliği üreticileri badem yetiştiriciliğine yönlendirmektedir. Badem yetiştirmek isteyenler öncelikle badem ağacının yetişmesine uygun olan toprak ve arazi seçimini doğru olarak yapmalıdır. Daha sonra fidanları 6’şar metre aralığı ile dikilmelidir. Bu aralıklarla dikilen badem ağaçları 1 dönüm içerisinde ortalama 20-27 fidan arasında dikim yapılarak; doğru bakımla bereketli bir ürün hasadı elde edilebilir. Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli badem fidanlarımızla siz üreticilerimizin herzaman yanındayız ve artık dijital platformlardan da sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor. Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen, güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Sertifikalı ceviz fidanı, sertifikalı badem fidanı, sertifikalı zeytin fidanı, meyve fidanı anaçları ve birçok fidan çeşidi www.agrolidya.com ’da en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor. 

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45