Ronde Ceviz Fidanı

Ronde ceviz türünün meyvesi oldukça lezzetli ve kalitelidir. Ortalama 7-8 yaşından sonra meyve vermeye başlar. Verimi oldukça iyidir. 
149.99 TL
Kargo
Kargo 1000
Benzer Ürünler

Ronde Ceviz Fidanı Nedir?

Çok uzun yıllardır insanlar tarafından yetiştirilen ceviz ağacının oldukça önemli bir meyvesi olan ceviz, kendine has kokusuyla öne çıkan oldukça besleyici bir üründür. Üretimi oldukça eski çağlara dayanmakta olan ceviz, canlı vücudu için gerekli olan pek çok farklı temel besin ögesini de bünyesinde barındırmaktadır. Ağacından dalına kadar birçok farklı temel özelliği mevcut olan ceviz ürünü, kalın gövdesi sayesinde de mobilyacılıkta kullanılmaktadır. Ülkemiz olan Türkiye’de de özellikle Güneydoğu Anadolu, Ege ve Karadeniz Bölgesinde yüksek oranda yetiştirilmekte olan ceviz, sağlık açısından da pek çok farklı olumlu özelliği bünyesinde barındırmaktadır. En iyi tozlayıcı ceviz çeşitleri arasında yer alan ronde verimi aşısında da oldukça iyi olup kaliteli ve lezzetli meyvelere sahip olabilen bir ceviz fidanıdır.GÜçlü bir ağaç yapısına sahip olması nedeniyle oldukça dayanıklı olan ronde  Chandler ve Fernor ceviz türleri için en iyi tozlayıcılardan biri olarak kabul edilmektedir.

 

Ronde Ceviz Fidanının Genel Özellikleri

Ronde ceviz fidanı ürünleri, temel olarak yedi yaşından itibaren polen üretmeye başlayan bir ceviz türü olarak öne çıkmaktadır. 10 yaşında ise maksimum miktarda polen dökme seviyesine erişmiş olan fidan, bu süreçte tozlayıcı bitki olarak da kullanılabilmektedir. Oldukça güçlü bir ağaç yapısı olan Ronde ceviz fidanı, oldukça dayanıklı bir gövde yapısına da sahiptir. Ronde de Montagne cevizi olarak da bilinmekte olan bu fidanın meyveleri kalite bakımından oldukça iyidir ve meyveleri sarı renktedir.

Ronde Ceviz Fidanının hasat zamanı genellikle Eylül ayıdır. Fakat hasat zamanı rakıma göre de değişiklik gösterir. Ronde Cevizinin meyveleri uzun süre depolanabilir. Ronde Ceviz Fidanı 800-1200 rakıma kadar dikilebilir.

Ronde Ceviz Fidanı Özellikleri (Ronde de Montignac)

Cins : Ceviz

Çeşit : Ronde

Çiçeklenme Zamanı : Geç dönem

Ağaç Özelliği : Güçlü bir ağaç yapısına sahiptir.

Meyve İriliği : Orta iri

Meyve İçi : İç rengi sarı 

Meyve Kabuğu : Kabuk ince, kabuktan kolay ayrılır.

Meyve Şekli : Yuvarlak 

Meyve Kalitesi : Kaliteli 

Tozlayıcılar : Fernor 

Hasat Zamanı : Eylül, rakıma göre de değişiklik gösterir.

Depolama Süresi : Uzun süre depolanabilir.

Diğer Özellikleri : Verimi oldukça iyidir. 800 - 1200 rakıma kadar dikilebilir.

Ceviz Fidanı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ceviz fidanı alırken dikkat etmesi gereken belli başlı noktalar mevcuttur. Öncelikle seçilecek olan cinsin bahçenin bulunan bölgesine ve bölgenin iklim koşullarına uygun olması elzemdir. Seçilecek olan ceviz fidanı verimli bir cins olmalıdır ki bu şekilde çok daha fazla mahsul elde edilebilir. Bütün bunlara ek olarak söz konusu cevizin meyvesinin ticari değeri de yüksek olmalıdır ve bu şekilde çok daha yüksek fiyatlara satılan bu ürünler nispeten daha fazla gelir sağlayabilir. Seçeceğiniz ceviz fidanına henüz karar veremediyseniz agrolidya.com sitemizin altında bulunan canlı destek sistemimizi kullanarak bizimle iletişime geçebilir uzmanlarımızdan doğrudan bilgi alabilirsiniz.

Açık Köklü ve Tüplü Ceviz Fidanı 

Genel olarak Ronde ceviz fidanı ürünleri, açık köklü ve tüplü fidan olmak üzere iki farklı temel kısım içerisinde incelenmektedir.

Açık köklü fidanlar 

ış dönemi olarak da bilinen ekim ayı başı ile mart ayı sonu arası altı aylık bir zaman diliminde dikilebilmektedir. Biraz daha uzun olan bu fidanlar, çok daha ekonomiktir ve genel toplu alımlar için de çeşitli kolaylıklar mevcuttur.

Tüplü fidanlar

Tüplü fidan ise, kökleri poşet bir şekilde toprak içerisinde korunmakta olan fidanlardır. 12 ay boyunca toprağı dikilme olanağı olan söz konusu tüplü fidan ürünleri, nispeten çok daha kısadır. Belirli bir süreç sonucunda çok daha uzun boylara erişen bu fidanlar, zamanla dikilmiş olduğu bölgeye de çok daha iyi bir şekilde uyum sağlamaktadır.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82