250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube

Aronia (Aronya) Fidanı

Aronia (Aronya) Fidanı yetiştiğinde 1-2 metreye kadar büyüyebilir. Ariona (Aronya) çalı tipi bir bitkidir. Yetiştirilmesi sırasında zirai ilaç kullanımına gerek yoktur. Aronia (Aronya) Fidanının özel bir iklim isteği yoktur fakat Karadeniz ikliminde yetişmeye çok daha uyumludur. Aronia (Aronya) Fidanının beş yıl sonunda kök başına verim miktarı 5 ile 10 kg arasında değişmektedir. Aronia (Aronya)'nın hasat mevsimi Ağustos ayı sonlarından başlayıp Eylül sonuna kadar devam eder.  
%0
İndirim
44.50 TL
Benzer Ürünler

Ariona (Aronya) Fidanı yetiştiğinde 1-2 metreye kadar büyüyebilir. Ariona (Aronya) çalı tipi bir bitkidir. Yetiştirilmesi sırasında zirai ilaç kullanımına gerek yoktur. Ariona (Aronya) Fidanının özel bir iklim isteği yoktur fakat Karadeniz ikliminde yetişmeye çok daha uyumludur. Ariona (Aronya) Fidanının beş yıl sonunda kök başına verim miktarı 5 ile 10 kg arasında değişmektedir. Ariona (Aronya)'nın hasat mevsimi Ağustos ayı sonlarından başlayıp Eylül sonuna kadar devam eder.  

Aronia (Aronya) Meyvesi Rusya'da uzun yıllardır tıbbi meyve olarak kullanılmaktadır. Birçok hastalığa iyi geldiği için Amerika'da da mucize meyve olarak bilinmektedir. Türkiye'de de son yıllarda üretimi büyük ilgi göreb Aronia (Aronya) Meyvesi hücrelerin kendine gelmesini ve yenilenmesini sağladığı için kanserle mücadelede en çok kullanılan meyvedir. Aronia (Aronya) Meyvesi ayrıca dünya üzerindeki en güçlü antioksidan meyvelerinden biridir.

Türkiyede de güçlü antioksidan özelliği ile bilinen 100 meyveyle karşılaştırmıştır ve Aronia (Aronya) bunların arasında en güçlü antioksidan olarak öne çıkmıştır. Rusya ve Amerika’da bolca tüketilen Aronia (Aronya) faydalarının öğrenilmesiyle birlikte dünya üzerindeki birçok ülkede yetiştirilmeye başlanmıştır. Son yıllarda ülkemizde de yetiştirilmesi ve ülkemiz insanlarınca tanınması için önemli çalışmalar sürdürülmektedir.

Türkiye'de Aronia (Aronya) bitkisinden ilk meyveler 2015 yılında alınmaya başlanmıştır. Aronia (Aronya) Meyvesi bir gıdadan çok ilaç olarak kabul edilebilir. Aronia (Aronya) bünyesindeki yüksek miktardaki fenol, antioksidan, mineral, vitaminlerle başta kanser ve kalp hastalıkları olmak üzere birçok sağlık sorununa şifa olmaktadır.

Aronia (Aronya) Fidanı yetiştiğinde haziran ayında güzel görünümlü beyaz çiçek açar ve sonbahar zamanları yaprakları parlak kırmızıya döner. Gülgiller familyasındandır ve üzüme benzeyen meyveleri vardır.  

Aronia (Aronya) Fidanı Çeşitleri

Aronia (Aronya) Melanocarpa Hugin
Aronia (Aronya) Prunifolia Nero
Aronia (Aronya) Prunifolia Viking
Aronia (Aronya) Abutifolia Brilliant

Aronia (Aronya) Meyvesinden elde edilen meyve suyu, antioksidan düzeyi yüksek olan insanlarda bio aktivite düzeyini arttırır. Yaşam için gereken "Fenoller, flavonoles, catachines, flavones ve leucoanthocyanins" in kaynağı olarak bilinir. İçeriğindeki vitamin, iyot ve ferrum gibi C ve diğer önemli mikroelementler barındırır. Taze yenebilir. Meyve salataları ve soslu dondurmalarda kullanılır veya kurutulmuş meyve olarak değerlendirilir. Şarapları yapılır.

Aronianın, yabanmersinleri, elderberry ve lingonberrylerden daha yüksek antioxidan içeriği vardır.  Aronia fidanını yetiştirmesi oldukça kolaydır. Verimli bir bitkidir. Verim ortalaması bitki başına 10 kg dır. Meyveleri çoğunlukla elle hasat edilir ve mekanik olarak biçilebilir.

Ariona (Aronya) Fidanı Özellikleri

Ariona (Aronya) Fidanı yetiştiğinde 1-2 metreye kadar büyüyebilir. Ariona (Aronya) çalı tipi bir bitkidir. Yetiştirilmesi sırasında zirai ilaç kullanımına gerek yoktur. Ariona (Aronya) Fidanının özel bir iklim isteği yoktur fakat Karadeniz ikliminde yetişmeye çok daha uyumludur. Ariona (Aronya) Fidanının beş yıl sonunda kök başına verim miktarı 5 ile 10 kg arasındadır. Ariona (Aronya)'nın hasat mevsimi Ağustos ayı sonlarından başlayıp Eylül sonuna kadar devam eder.  

Ariona (Aronya), vücudumuzda bulunan ve hücrelere zarar veren serbest radikallere etkili antioksidanlar açısından oldukça zengin bir meyvedir. Bu antioksidan maddelerin kardiyovasküler rahatsızlıklara, bazı kanser türlerine, karaciğer bozukluklarına, kronik iltihaplanmalara ve pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırmasında, Aronia bitkisinin doğadaki en güçlü antioksidan maddelerden biri olduğunu kanıtlayarak, bitkinin de var olan vitamin ve minerallerin yanı sıra birçok hastalığa karşı koruyucu etkisi olduğunu bildirdi.

Aronia (Aronya) Meyvesi için geçtiğimiz on yıl içerisinde on üç önemli klinik çalışma yapılmıştır. Bu çalışmalarda tıp alanında birçok alanda yararlı olabileceği konusunda kanıtlar elde edilmiştir. Bu 13 çalışmanın üç tanesi diyabet ve hipertansiyon üzerine, beş tanesi ise metabolik sendrom üzerine yapılmıştır. Polonya'da yapılan bir araştırmada antioksidan tesiri sebebiyle kan hücreleri üzerine yararlı etkileri gösterilmiştir. Yine İngiltere'de yapılan bir araştırmada beyin tümörlü hücre kültürlerinde oldukça faydalı etkileri bulunmuştur.

Türkiye’deki sağlık bakanlığının yaptığı çalışmalarla da Aronia (Aronya) Fidanı meyvesinin faydaları teyit edilmiştir. Araştırma sonuçları yüz farklı çeşit bitkiyle karşılaştırılmış ve antioksidan içeriği en yüksek bitki olarak belirlenmiştir.

 

Tüplü Fidan Nedir?
Tüplü fidanlar, kökleri toprak içinde ve poşetli şekilde korunan fidanlardır. Yılın her dönemi, 12 ay boyunca toprağıyla birlikte dikilme olanağı olan fidan çeşitleridir. Tüplü fidanlarımızın boyları poşetli oldukları için açık köklüye göre daha kısadır, toprağa dikildikten sonraki dönemde hızlı bir şekilde aynı boya gelirler.

Fidanlarımız kargo aşamasında ısı farkından dolayı solgun görünebilir, dikiminden sonra canlı ve parlak görünümüne kavuşacaktır. Bir süre sonra toparlanır ve dikildiği bölgeye uyum sağlar. Bu durum tamamen geçici ve olağandır.

Açık Köklü Fidan Nedir?
Kış dönemi dediğimiz, Ekim başından Mart sonuna kadar olan 6 aylık zaman diliminde dikilebilen fidanlardır. Açık köklü fidanlar, biraz daha uzun olur. Ancak bu durum tamamen geçicidir. Açık köklü fidanların nakliyesi biraz daha ekonomiktir ve toplu alımlar için kolaylık sağlar.

Açık Köklü Fidanlar Kargo Aşamasında Kurur Mu?
Açık köklü fidanlar kargo aşamasında zarar görmemesi ve köklerin suyunu çekmemesi için iyice sarılıp bantlanarak kargolanır.Kış dönemi uyku durumundaki bitkinin köklerine, nemli ve rutubetli ortam sağlandığı taktirde günlerce hayatta kalabilir. Açık köklü fidanlarımız kargo öncesinde gerekli kök budamaları yapılarak en sağlıklı şekilde size ulaşmaktadır.

Fidanlarımı Diktim, Ne Zaman Meyve Alabilirim?
Ceviz Fidanlarımız, dikildiği yıl itibari ile üzerinde 1-2 adet meyve görülebilir ama bu meyveler bitki gelişimini olumsuz etkileyeceği için ilk 3 yıl koparılması tavsiye edilir. Meyve Fidanları ve Narenciye Fidanları 3-4 yaş aralığında meyve vermektedir. Meyve alabilme durumu her fidana ve bulunduğu konumunun iklim şartlarına, toprak yapısına ve bitki besleme koşullarına göre farklılık göstermektedir. 

Açık Köklü İle Tüplü Fidan Arasındaki Boy Farkının Sebebi Nedir?
Açık köklü fidanlar tüplü fidanlardan daha uzun, daha hızlı mı büyüyor gibi sorular aklınıza gelebilir. Açık köklü fidan ve tüplü fidan bir sonraki sene ortalama olarak aynı boya gelecektir. Bu nedenle açık kök ile tüplü fidan yetişme kriterleri aynıdır.

Açık köklü fidan dikimden sonra tepe budaması yapılıp boyu %40'a kadar kısaltılmaktadır. Fidan boylarından dolayı açık köklü veya tüplü seçimi yapmak çok doğru değildir.Fidanın boyundan çok kök kalitesi en önemli kriter olmalıdır.

Tozlayıcı Nedir?
Fidan açıklamalarında tozlayıcı ifadesi varsa, hasat açısından oldukça önemli bir husustur. Bazı fidanlar çiçeklenirken hem erkek hem de dişi olarak çiçek açabilir. Tozlayıcıya gerek duymaz. Bu fidanlar kendine verimlidir. Kendi başına dikilince bolca meyve verebilecektir. Eğer bir fidanda Tozlayıcı bilgisi verilmişse, bu fidan sadece dişi çiçek açmakta ve kısır demektir. Bu sebeple tozlayıcı olarak verilen türün alınması önerilmektedir. Fidanlardan her iki şekilde de meyve alırsınız ancak, önerilen tozlayıcı ile dikilirse meyve oranı artar.

Fidanlarımız Neden Sertifikalıdır?
Sertifikalı meyve fidanları Tarım Bakanlığı tarafından verilen belge ile satılmakta ve üretilmetedir. Sertifikalı fidan Tohum Tescil Sertifikasyon Genel Müdürlüğünce kayıtlı, gerekli kontrolleri yapılmış fidandır. Gerekli tüm şartların sağlanmış olan fidanlara ilgili kuruluş tarafından sertifika hakkı verilmektedir. Fidan üretilen arazilerin toprak kontrolü ve analizleri yapılarak, İl Tarım Müdürlüğünce incelenmektedir. Kaliteli, verimli, hastalıksız ve devlet tarafından denetlenmiş fidan dikmek için Sertifikalı fidan temin etmeniz oldukça önemlidir.

Fidanlarımız Neden Aşılıdır?
Aşılama, iki bitkinin kaynaştırılarak büyütme tekniğidir. Bitkinin üst kısmına gelen yerine kalem, kökünü meydana getiren kısmına ise anaç adı verilir. Doğru fidan üretimi ve virüs testi için aşılama önemli bir uygulamadır. Farklı yollarla çoğaltılmaya çalışılan çeşitlerin önüne geçilmesi aşılama ile mümkündür. Bazı anaçların özelliklerinden yararlanmak için de aşılama çok faydalı bir uygulamadır.

Aşı yapılacak anaç da seçilen çeşit kadar önemlidir. Son yıllarda özellikle doku kültürü anaçlarla kurulan bahçelerin gelişi çok hızlı olmakta ve böylelikle yatırımın geri dönüşü çok daha hızlı olmaktadır.

Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarımızı artık dijital platformlardan sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor.

Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen, güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Sertifikalı ceviz fidanı, sertifikalı badem fidanı, sertifikalı zeytin fidanı, antep fıstığı fidanı, meyve fidanı anaçları ve birçok fidan çeşidi www.agrolidya.com ’da en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Agrolidya’dan Nasıl Sipariş Verebilirim?
www.agrolidya.com 'da dilerseniz web sitemizden güvenli şekilde kredi kartı ve havale yöntemiyle, dilerseniz iletişim numaralarımızdan bizi arayarak veya whatsApp sipariş hattımızdan bize ulaşarak sipariş verebilirsiniz.

Ne Kadar Kargo Ücreti Öderim?
www.agrolidya.com 'da 250 lira ve üzerindeki siparişlerinizde kargo bedavadır. 

Ürünleri Nasıl Gönderiyorsunuz?
Satın aldığınız ürünler özel korumalı ambalajlarımızla özenle paketlenip kargoya verilmektedir.

Satın Aldığım Ürünler Kargoda Zarar Görürse Ne Yapmam Gerekir?
Satın aldığınız ürün zarar görmüş olarak size gelirse veya yanlış ürün gelirse ilk olarak bizimle iletişime geçiniz.

Siparişimi İptal Etmek İstersem Paramı Geri Alabilir miyim?
Satın aldığınız üründen memnun kalmazsanız veya başka bir sebepten dolayı siparişinizi iptal etmek isterseniz bizi aramanız yeterlidir.

Agrolidya’ya Ne Kadar Güvenebilirim?
Agrolidya yarım asırlık tecrübesiyle sertifikalı fidan üretimi ve satışı yapmaktadır. Ülkemizde üreticilerle buluşturduğumuz milyonlarca verimli fidanımız en büyük referansımızdır. Web sitemizden yapacağınız tüm alışverişler 256 Bit SSL güvenlik sertifikasıyla koruma altındadır.

Güvenli Alışveriş

Güvenli Alışveriş

SSL Güvenlik Sertifikası ve KVKK Kapsamında verileriniz güvende.
Kolay iade

Kolay İade

Satın aldığınız ürünler 14 gün içerisinde iade edilebilir.
Destek

Müşteri Hizmetleri Desteği

Müşteri destek merkezimizle iletişim kurarak destek alabilirsiniz.
Zamanında Teslimat

Zamanında Teslimat

Ürünleriniz en geç 3 iş günü içerisinde paketlenip, kargoya teslim edilir.

Yeni Eklenen Ürünler

Blog Haberleri

Tüm Blog İçerikleri
Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45