250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube

Fernor Ceviz Fidanı (Tüplü)

Fernor ceviz fidanı orjinali Fransa’dır. Geç çiçeklendiği için ilkbahar geç donlarından zarar görmeden yetiştiriciliği yapabilir. İri meyveli olup iç randımanı oldukça yüksektir. Çok verimli bir çeşittir. Meyve içi rengi açık renklidir. Fernette tozlayıcı olarak kullanılabilir.
%14
İndirim
29.90 TL
Benzer Ürünler

Fernor Ceviz Fidanı
 

Orijinali Fransa olan Fernor ceviz fidanı ülkemizde sıklıkla tercih edilen fidan çeşitlerinden biridir. Sahip olduğu özellikler sayesinde ülkemizde rahatlıkla yetiştirilmektedir. Fidan yetiştiricileri tek adet fidanı bahçelerinde yetiştirebildiği gibi birden fazla fidanla ceviz bahçesi kurabilir. İri meyveli olan ceviz fidanının iç randımanı oldukça yüksektir. Verimli ve kolay bakılabilir olan ceviz fidanı Agrolidya web sitesi üzerinden güvenle temin edilebilir. Sitede yer alan Fernor ceviz fidanı , özel ambalajında sipariş adresine gönderilmektedir. Fidanın taşıma süresi boyunca herhangi bir hasar almaması için gerekli tüm önlemler alınmaktadır. Fernor ceviz fidanı, doğru fiyat aralığında satışa sunulmaktadır.
 

Fernor Ceviz Fidanı Özellikleri

Fernor ceviz fidanı sahip olduğu özellikler sayesinde ülkemizde sıklıkla tercih edilmektedir. Fransız asıllı olan fidan genellikle geç donların olduğu bölgelerde tercih edilir. İlkbahar aylarında soğuk hava koşulları devam ediyorsa fidan zarar görebilir. Fernor ceviz fidanı geç çiçeklenen bir fidandır. Bu sayede hava koşullarından olumsuz etkilenerek hasar almaz. Ceviz fidanının genel özellikleri:

  • Ceviz yetiştirilebilen bölgelerde rahatlıkla yetiştirilebilir.
  • Tüplüdür.
  • Geç çiçeklenir.
  • Meyveleri ovaldir ve meyveler kabuktan çok kolay ayrılır.
  • Meyve tanelerinin ağırlığı yaklaşık 17,4 gramdır.
  • Meyveler kuru ve taze ceviz olarak tüketilmek için uygundur. 
  • Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilebilir.

Fernor ceviz fidanı geç çiçeklenir,bu nedenle genellikle soğuk hava şartlarının uzun süre devam ettiği bölgelerde dikimi yapılmaktadır. Oval şekilde meyveleri olan ceviz fidanı verimlidir. Meyveler kabuğundan kolaylıkla ayrılır. Elde edilen meyveler hem kuru hem de taze olarak kullanım için uygundur. Cevizler eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir.
 

Fernor Ceviz Fidanı  Nasıl Yetiştirilir?

Fernor ceviz fidanı genellikle ceviz yetişen tüm bölgelerde yetişmektedir. Fidan için 1000 - 1200 rakım üzerindeki yerlerde yetişmesi daha kolaydır. İlkbahar mevsiminde geç çiçek açan fidan en çok İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde tercih edilmektedir. Fidan yetiştirmek isteyenler öncelikle fidan temin etmelidir. Fidanlar Agrolidya ile güvenle temin edilebilir. Özel ambalajında teslim edilen fidanlar toprağa doğrudan dikilebilir. Fidan yetiştirmek isteyenler öncelikle toprağı fidan için hazır hale getirmelidir. Ceviz fidanı toprak seçen bir fidan değildir. Fakat toprağın analizinin yapılması, toprağın verimliliğinin kontrol edilmesi tavsiye edilir. Böylelikle verimli topraklara dikilen fidanlardan verimli sonuçlar elde edilir.

Fernor ceviz fidanı, yılın belirli dönemlerinde dinlenmeye geçer. Fidanların dinlenme dönemi genellikle sonbahar mevsimidir. Bu mevsimde fidanlar -25 dereceye kadar dayanıklıdır. Fidanlar sonbahar mevsiminde görülen erken donlara ve ilkbahar mevsiminde görülen geç donlara karşı hassas bir yapıya sahiptir. Soğuğa ve sıcağa karşı dayanıklı olan ceviz ağacı +38 dereceye kadar zarar görmez. +38 dereceden fazla sıcaklıklarda cevizlerde güneş yanığı görülebilir. Bu nedenle cevizleri aşırı sıcaklardan korumakta fayda vardır.
Aşırı sıcaklarda alınan yöntemlerden biri ceviz fidanını ve ağacını soğuk suyla yıkamaktır. Gövde, dal ve yapraklara su tutularak serinlik kazandırılır. Ceviz fidanı ve ağacı için kullanılan bir diğer yöntem ise kaolindir. Kaolin, granit kayaçlardan elde edilen bir kil türüdür. Fidanın dikileceği yer eğer çok rüzgar alıyorsa fidanı rüzgardan korumak için rüzgar perdesi oluşturulabilir. Ceviz bahçesi kurmak isteyenler kuzeye bakan yamaçları tercih edebilir. Ceviz fidanı toprağının su tutmaması, gevşek olması, çakıllı ve alüvyonlu olması tavsiye edilmektedir. Bu tür topraklarda yetişen fidanlardan daha iyi verim alınmaktadır. Toprak pH değerinin ise 6,5 ile 7,5 arası olması tavsiye edilmektedir.
 

Tüplü Fernor Ceviz Fidanı

Fernor ceviz fidanı , Agrolidya web sitesi üzerinden satışa sunulmaktadır. Fidanlar tüplü olarak satışa sunulur. Tüplü fidanlar her mevsim dikimi yapılabilen fidanlardır. Tüplü fidanların kökleri toprak içinde korunur.Tüplü fidan kullanımı avantajlıdır. Çünkü poşet içindeki toprakta dikili olan fidan, yılın 12 ayı boyunca rahatlıkla dikilebilir. Fidanı dikmek isteyenler poşetten fidanı çıkarıp toprağa dikmelidir. Tüplü fidanların boyları açık fidanlara oranla biraz kısadır. Bunun nedeni ise fidanların poşette yer almasıdır. Toprağa dikilen ve bakımı iyi yapılan fidanlar kısa süre sonra canlanır ve sağlıklı bir şekilde gelişmeye başlar.

Fernor Ceviz Fidanı Dikerken Nelere Dikkat Edilir?

Fernor ceviz fidanı dikerken dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Fidan dikiminden önce ilk olarak toprağı gübrelemek gerekir. Dekar başına 3 ya da 4 ton yanmış ahır gübresi dökülmeli, toprak iyice sürülmelidir. Bu sayede toprağın verimliliği arttırılır. Dikim öncesinde fidanlar için çukur kazılmalıdır. Çukurdan elde edilen toprak, fidan dikildikten sonra fidanın çevresine yerleştirilmelidir. Eğer fidanda herhangi bir kırık veya ezilmiş dal varsa bu dallar narin bir şekilde kesilmeli, fidan temizlenmelidir. Çamurda, sert rüzgarlı havada ve don olan havada fidan dikilmemelidir.
 

Fernor Ceviz Fidanı Sulama Sıklığı

Fernor ceviz fidanı suyu çok seven bir fidandır. Bu nedenle özellikle gelişimini tamamlamamış fidanların suyu düzenli aralıklarla verilmelidir. Yeni gelişen ve yeni gelişimini tamamlayan ceviz fidanları için her sulamada en az 25-30 litre su verilmelidir. Ceviz ağaçlarının yıllık ortalama su ihtiyacı 1400 mm’dir. Yeni dikilmiş fidanlara ican suyu vakit kaybetmeden verilmelidir.Bakımı doğru yapıldığında 3 yıldan sonra yüksek verimlilikte meyve elde edilir.

Yüzlerce fidan çeşidini bünyesinde bulunduran Agrolidya.com adresinize teslim fidan çeşitleri ve %100 müşteri memnuniyeti garantisi sunmaktadır. Seçim yaptığınız ürünleri güvenli alışveriş seçeneği ve hızlı kargo gönderimi ile en kısa zamanda adresinize ulaştıran Agrolidya alanında lider firmalar arasında bulunmaktadır.

Fidan satın alırken bilmeniz gerekenleri aşağıdaki açıklamalardan okuyabiliriz.

Tüplü Fidan Dikim Rehberi

Açık Köklü Fidan Dikim Rehberi

Bahçe Kuranlara Devlet Desteği

Tüplü Fidan Nedir?

Tüplü fidanlar, kökleri toprak içinde ve poşetli şekilde korunan fidanlardır. Yılın her dönemi, 12 ay boyunca toprağıyla birlikte dikilme olanağı olan fidan çeşitleridir. Tüplü fidanlarımızın boyları poşetli oldukları için açık köklüye göre daha kısadır, toprağa dikildikten sonraki dönemde hızlı bir şekilde aynı boya gelirler.

Fidanlarımız kargo aşamasında ısı farkından dolayı solgun görünebilir, dikiminden sonra canlı ve parlak görünümüne kavuşacaktır. Bir süre sonra toparlanır ve dikildiği bölgeye uyum sağlar. Bu durum tamamen geçici ve olağandır.

Açık Köklü Fidan Nedir?
Kış dönemi dediğimiz, Ekim başından Mart sonuna kadar olan 6 aylık zaman diliminde dikilebilen fidanlardır. Açık köklü fidanlar, biraz daha uzun olur. Ancak bu durum tamamen geçicidir. Açık köklü fidanların nakliyesi biraz daha ekonomiktir ve toplu alımlar için kolaylık sağlar.

Açık Köklü Fidanlar Kargo Aşamasında Kurur Mu?
Açık köklü fidanlar kargo aşamasında zarar görmemesi ve köklerin suyunu çekmemesi için iyice sarılıp bantlanarak kargolanır.Kış dönemi uyku durumundaki bitkinin köklerine, nemli ve rutubetli ortam sağlandığı taktirde günlerce hayatta kalabilir. Açık köklü fidanlarımız kargo öncesinde gerekli kök budamaları yapılarak en sağlıklı şekilde size ulaşmaktadır.

Fidanlarımı Diktim, Ne Zaman Meyve Alabilirim?
Ceviz Fidanlarımız, dikildiği yıl itibari ile üzerinde 1-2 adet meyve görülebilir ama bu meyveler bitki gelişimini olumsuz etkileyeceği için ilk 3 yıl koparılması tavsiye edilir. Meyve Fidanları ve Narenciye Fidanları 3-4 yaş aralığında meyve vermektedir. Meyve alabilme durumu her fidana ve bulunduğu konumunun iklim şartlarına, toprak yapısına ve bitki besleme koşullarına göre farklılık göstermektedir. 

Açık Köklü İle Tüplü Fidan Arasındaki Boy Farkının Sebebi Nedir?
Açık köklü fidanlar tüplü fidanlardan daha uzun, daha hızlı mı büyüyor gibi sorular aklınıza gelebilir. Açık köklü fidan ve tüplü fidan bir sonraki sene ortalama olarak aynı boya gelecektir. Bu nedenle açık kök ile tüplü fidan yetişme kriterleri aynıdır.

Açık köklü fidan dikimden sonra tepe budaması yapılıp boyu %40'a kadar kısaltılmaktadır. Fidan boylarından dolayı açık köklü veya tüplü seçimi yapmak çok doğru değildir.Fidanın boyundan çok kök kalitesi en önemli kriter olmalıdır.

Tozlayıcı Nedir?
Fidan açıklamalarında tozlayıcı ifadesi varsa, hasat açısından oldukça önemli bir husustur. Bazı fidanlar çiçeklenirken hem erkek hem de dişi olarak çiçek açabilir. Tozlayıcıya gerek duymaz. Bu fidanlar kendine verimlidir. Kendi başına dikilince bolca meyve verebilecektir. Eğer bir fidanda Tozlayıcı bilgisi verilmişse, bu fidan sadece dişi çiçek açmakta ve kısır demektir. Bu sebeple tozlayıcı olarak verilen türün alınması önerilmektedir. Fidanlardan her iki şekilde de meyve alırsınız ancak, önerilen tozlayıcı ile dikilirse meyve oranı artar.

Fidanlarımız Neden Sertifikalıdır?
Sertifikalı meyve fidanları Tarım Bakanlığı tarafından verilen belge ile satılmakta ve üretilmetedir. Sertifikalı fidan Tohum Tescil Sertifikasyon Genel Müdürlüğünce kayıtlı, gerekli kontrolleri yapılmış fidandır. Gerekli tüm şartların sağlanmış olan fidanlara ilgili kuruluş tarafından sertifika hakkı verilmektedir. Fidan üretilen arazilerin toprak kontrolü ve analizleri yapılarak, İl Tarım Müdürlüğünce incelenmektedir. Kaliteli, verimli, hastalıksız ve devlet tarafından denetlenmiş fidan dikmek için Sertifikalı fidan temin etmeniz oldukça önemlidir.

Fidanlarımız Neden Aşılıdır?
Aşılama, iki bitkinin kaynaştırılarak büyütme tekniğidir. Bitkinin üst kısmına gelen yerine kalem, kökünü meydana getiren kısmına ise anaç adı verilir. Doğru fidan üretimi ve virüs testi için aşılama önemli bir uygulamadır. Farklı yollarla çoğaltılmaya çalışılan çeşitlerin önüne geçilmesi aşılama ile mümkündür. Bazı anaçların özelliklerinden yararlanmak için de aşılama çok faydalı bir uygulamadır.

Aşı yapılacak anaç da seçilen çeşit kadar önemlidir. Son yıllarda özellikle doku kültürü anaçlarla kurulan bahçelerin gelişi çok hızlı olmakta ve böylelikle yatırımın geri dönüşü çok daha hızlı olmaktadır.

Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarımızı artık dijital platformlardan sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor.

Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen, güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Sertifikalı ceviz fidanı, sertifikalı badem fidanı, sertifikalı zeytin fidanı, antep fıstığı fidanı, meyve fidanı anaçları ve birçok fidan çeşidi www.agrolidya.com ’da en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Agrolidya’dan Nasıl Sipariş Verebilirim?
www.agrolidya.com 'da dilerseniz web sitemizden güvenli şekilde kredi kartı ve havale yöntemiyle, dilerseniz iletişim numaralarımızdan bizi arayarak veya whatsApp sipariş hattımızdan bize ulaşarak sipariş verebilirsiniz.

Ne Kadar Kargo Ücreti Öderim?
www.agrolidya.com 'da 250 lira ve üzerindeki siparişlerinizde kargo bedavadır. 

Ürünleri Nasıl Gönderiyorsunuz?
Satın aldığınız ürünler özel korumalı ambalajlarımızla özenle paketlenip kargoya verilmektedir.

Satın Aldığım Ürünler Kargoda Zarar Görürse Ne Yapmam Gerekir?
Satın aldığınız ürün zarar görmüş olarak size gelirse veya yanlış ürün gelirse ilk olarak bizimle iletişime geçiniz.

Siparişimi İptal Etmek İstersem Paramı Geri Alabilir miyim?
Satın aldığınız üründen memnun kalmazsanız veya başka bir sebepten dolayı siparişinizi iptal etmek isterseniz bizi aramanız yeterlidir.

Agrolidya’ya Ne Kadar Güvenebilirim?
Agrolidya yarım asırlık tecrübesiyle sertifikalı fidan üretimi ve satışı yapmaktadır. Ülkemizde üreticilerle buluşturduğumuz milyonlarca verimli fidanımız en büyük referansımızdır. Web sitemizden yapacağınız tüm alışverişler 256 Bit SSL güvenlik sertifikasıyla koruma altındadır.

Güvenli Alışveriş

Güvenli Alışveriş

SSL Güvenlik Sertifikası ve KVKK Kapsamında verileriniz güvende.
Kolay iade

Kolay İade

Satın aldığınız ürünler 14 gün içerisinde iade edilebilir.
Destek

Müşteri Hizmetleri Desteği

Müşteri destek merkezimizle iletişim kurarak destek alabilirsiniz.
Zamanında Teslimat

Zamanında Teslimat

Ürünleriniz en geç 3 iş günü içerisinde paketlenip, kargoya teslim edilir.

Yeni Eklenen Ürünler

Blog Haberleri

Tüm Blog İçerikleri
Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45