250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube

Ucb1 Fıstık Anacı

Ucb 1 Antep Fıstığı Anacı antep fıstığı için en yeni en popüler bir anaçtır. Ucb 1 Antep Fıstığı Anacı bahar aylarında araziye dikilir.
%36
İndirim
89.50 TL

Tüplü (Poşette)

Saksıda

Benzer Ürünler

Ucb1 Fıstık Anacı Nedir?

Rengi, kokusu, tadı ve insan sağlığına olan faydaları ile çok önemli bir meyve olan Antep fıstığı ülkemizi temsil eden sembol meyve çeşitlerinden birisidir. Tatlıların vazgeçilmezi olan bu eşsiz meyve bir Ucb 1 Antep fıstığı anacı ile yolculuğu başlamaktadır. Antep fıstığı yetiştiriciliği ülkemizin çeşitli noktalarında yapılmaktadır. Ekonomik olarak her zaman çok değerli bir meyve olması nedeni ile de fıstık yetiştiriciliğine yapılan yatırım her geçen gün artmaktadır. Fıstık yetiştiriciliğine yatırım yapmak isteyen kişiler için en çok dikkat edilmesi gereken nokta öncelikle anaç seçimidir. Klasik anaçlar ile kurulan bahçeden ilk hasat 10-12 yıl sonra alınır. UCB1 ile bu süre 4-5 yıla kadar düşmektedir. Ucb1 fıstık anacı, endüstriyel fıstık yetiştiriciliğinde en geniş dikim alanı olan anaçtır. Ülkemizde ise  yeni popüler olmaya başlayan bu anacın dikim alanı genellikle sulu arazilerdir. Doku kültürü laboratuvarlarında üretilen anaç, sahip olduğu en önemli özellikler, hızlı büyümesi,çok kısa sürede aşıya gelmesi,üzerine aşılanan çeşidi çok hızlı büyütüp diğer anaçlara göre çok erken verime yatırmasıdır. Kaliforniya Üniversitesi’nde Dr. Lee Ashworth tarafından UCB Bitki Patolojisi bölümünde geliştirilen Anaç, P. atlantica x P. integerrima melezidir. UC1 Anacı dayanıklı bir yapıya sahip olup farklı hastalıklara karşı direnç gösterir. Ucb1 fıstık anacı, Agrolidya web sitemiz üzerinden ister tek adet isterseniz de toptan sipariş verebilirsiniz.
 

Ucb1 Fıstık Anacı Özellikleri Nelerdir?

  • UCB1 fıstık anacı sadece doku kültürü üretimi ile çoğaltılabilen bir anaçtır. 
  • UCB1 fıstık anacının hastalıklara karşı direnci çok yüksektir.
  • UCB1 fıstık anacı tuzluluğa karşı dirençlidir.
  • UCB1 fıstık anacı sulu arazilerde çok hızlı büyür.
  • UCB1 fıstık anacı sulu arazilerde dikildikten 4-5 ay sonra aşılama yapılabilir.
  • UCB1 fıstık anacı aşılanan çeşidi çok hızlı büyütür ve 4-5 yıl içerisinde verime yatar.

Tüplü Ucb1 Fıstık Anacı Nedir?
Ucb1 fıstık anacı web sitemiz üzerinden 1lt lik saksılarda veya naylon fidan torbalarında torf ve toprak karışımlı şekilde satılır. Tüplü fidanlar birçok avantajı beraberinde getirir. Açık köklü fidanlar yılın sadece belirli dönemlerinde dikimi yapılırken, tüplü fidanlar yıl boyunca dikimi yapılabilmektedir. Açık kök fidanlarda toprakta bulunan bazı hastalıklar görülebilirken, tüplü fidanlarda kullanılan torf ve cocopeat de herhangi bir hastalık riski bulunmamaktadır.

UCB1 fıstık anacı dikim aralığı
Ucb1 fıstık anacı ile kurulan fıstık bahçelerinde eski kurulan bahçelere göre dikim sıklığı daha dardır. Eski bahçelerde 10*10, 10*8 gibi çok geniş dikim aralıkları yapılırken UCB1 ile kurulan yeni nesil fıstık bahçelerinde bu dikim aralığı 6*4’e kadar inmektedir. Böylelikle birim alana daha fazla fidan dikimi yapılarak yatırımın daha kısa sürede geri dönüşümü sağlanmaktadır. Ağaç belirli bir boyuta geldikten sonra her sene yapılan budamalarla ağaçlar standart bir ölçüde tutulur ve hem bakımı hemde hasatı böylelikle daha kolay olmaktadır. Ucb1 fıstık anacı ile bahçe kurulumu yapmak isteyen yatırımcılar için Agrolidya anahtar teslimi bahçe kurulumu yapmaktadır. Fidan tedariği,arazi hazırlığı,dikim,sulama sistemlerinin kurulması, arazi etrafının tel çit ile çevrilmesi gibi yapılması gereken tüm işlemler en profesyonel şekilde yapılmaktadır. Fidan satışını ve kurulumunu yaptığımız bahçelerin en kısa sürede yatırımcısına kazandırmaya başlaması için tüm bilgi birikimimizle gerekli desteği sağlamaktayız.

Yüzlerce fidan çeşidini bünyesinde bulunduran Agrolidya.com adresinize teslim fidan çeşitleri ve %100 müşteri memnuniyeti garantisi sunmaktadır. Seçim yaptığınız ürünleri güvenli alışveriş seçeneği ve hızlı kargo gönderimi ile en kısa zamanda adresinize ulaştıran Agrolidya alanında lider firmalar arasında bulunmaktadır.

Fidan satın alırken bilmeniz gerekenleri aşağıdaki açıklamalardan okuyabiliriz.

Tüplü Fidan Dikim Rehberi

Açık Köklü Fidan Dikim Rehberi

Bahçe Kuranlara Devlet Desteği

Tüplü Fidan Nedir?

Tüplü fidanlar, kökleri toprak içinde ve poşetli şekilde korunan fidanlardır. Yılın her dönemi, 12 ay boyunca toprağıyla birlikte dikilme olanağı olan fidan çeşitleridir. Tüplü fidanlarımızın boyları poşetli oldukları için açık köklüye göre daha kısadır, toprağa dikildikten sonraki dönemde hızlı bir şekilde aynı boya gelirler.

Fidanlarımız kargo aşamasında ısı farkından dolayı solgun görünebilir, dikiminden sonra canlı ve parlak görünümüne kavuşacaktır. Bir süre sonra toparlanır ve dikildiği bölgeye uyum sağlar. Bu durum tamamen geçici ve olağandır.

Açık Köklü Fidan Nedir?
Kış dönemi dediğimiz, Ekim başından Mart sonuna kadar olan 6 aylık zaman diliminde dikilebilen fidanlardır. Açık köklü fidanlar, biraz daha uzun olur. Ancak bu durum tamamen geçicidir. Açık köklü fidanların nakliyesi biraz daha ekonomiktir ve toplu alımlar için kolaylık sağlar.

Açık Köklü Fidanlar Kargo Aşamasında Kurur Mu?
Açık köklü fidanlar kargo aşamasında zarar görmemesi ve köklerin suyunu çekmemesi için iyice sarılıp bantlanarak kargolanır.Kış dönemi uyku durumundaki bitkinin köklerine, nemli ve rutubetli ortam sağlandığı taktirde günlerce hayatta kalabilir. Açık köklü fidanlarımız kargo öncesinde gerekli kök budamaları yapılarak en sağlıklı şekilde size ulaşmaktadır.

Fidanlarımı Diktim, Ne Zaman Meyve Alabilirim?
Ceviz Fidanlarımız, dikildiği yıl itibari ile üzerinde 1-2 adet meyve görülebilir ama bu meyveler bitki gelişimini olumsuz etkileyeceği için ilk 3 yıl koparılması tavsiye edilir. Meyve Fidanları ve Narenciye Fidanları 3-4 yaş aralığında meyve vermektedir. Meyve alabilme durumu her fidana ve bulunduğu konumunun iklim şartlarına, toprak yapısına ve bitki besleme koşullarına göre farklılık göstermektedir. 

Açık Köklü İle Tüplü Fidan Arasındaki Boy Farkının Sebebi Nedir?
Açık köklü fidanlar tüplü fidanlardan daha uzun, daha hızlı mı büyüyor gibi sorular aklınıza gelebilir. Açık köklü fidan ve tüplü fidan bir sonraki sene ortalama olarak aynı boya gelecektir. Bu nedenle açık kök ile tüplü fidan yetişme kriterleri aynıdır.

Açık köklü fidan dikimden sonra tepe budaması yapılıp boyu %40'a kadar kısaltılmaktadır. Fidan boylarından dolayı açık köklü veya tüplü seçimi yapmak çok doğru değildir.Fidanın boyundan çok kök kalitesi en önemli kriter olmalıdır.

Tozlayıcı Nedir?
Fidan açıklamalarında tozlayıcı ifadesi varsa, hasat açısından oldukça önemli bir husustur. Bazı fidanlar çiçeklenirken hem erkek hem de dişi olarak çiçek açabilir. Tozlayıcıya gerek duymaz. Bu fidanlar kendine verimlidir. Kendi başına dikilince bolca meyve verebilecektir. Eğer bir fidanda Tozlayıcı bilgisi verilmişse, bu fidan sadece dişi çiçek açmakta ve kısır demektir. Bu sebeple tozlayıcı olarak verilen türün alınması önerilmektedir. Fidanlardan her iki şekilde de meyve alırsınız ancak, önerilen tozlayıcı ile dikilirse meyve oranı artar.

Fidanlarımız Neden Sertifikalıdır?
Sertifikalı meyve fidanları Tarım Bakanlığı tarafından verilen belge ile satılmakta ve üretilmetedir. Sertifikalı fidan Tohum Tescil Sertifikasyon Genel Müdürlüğünce kayıtlı, gerekli kontrolleri yapılmış fidandır. Gerekli tüm şartların sağlanmış olan fidanlara ilgili kuruluş tarafından sertifika hakkı verilmektedir. Fidan üretilen arazilerin toprak kontrolü ve analizleri yapılarak, İl Tarım Müdürlüğünce incelenmektedir. Kaliteli, verimli, hastalıksız ve devlet tarafından denetlenmiş fidan dikmek için Sertifikalı fidan temin etmeniz oldukça önemlidir.

Fidanlarımız Neden Aşılıdır?
Aşılama, iki bitkinin kaynaştırılarak büyütme tekniğidir. Bitkinin üst kısmına gelen yerine kalem, kökünü meydana getiren kısmına ise anaç adı verilir. Doğru fidan üretimi ve virüs testi için aşılama önemli bir uygulamadır. Farklı yollarla çoğaltılmaya çalışılan çeşitlerin önüne geçilmesi aşılama ile mümkündür. Bazı anaçların özelliklerinden yararlanmak için de aşılama çok faydalı bir uygulamadır.

Aşı yapılacak anaç da seçilen çeşit kadar önemlidir. Son yıllarda özellikle doku kültürü anaçlarla kurulan bahçelerin gelişi çok hızlı olmakta ve böylelikle yatırımın geri dönüşü çok daha hızlı olmaktadır.

Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarımızı artık dijital platformlardan sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor.

Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen, güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Sertifikalı ceviz fidanı, sertifikalı badem fidanı, sertifikalı zeytin fidanı, antep fıstığı fidanı, meyve fidanı anaçları ve birçok fidan çeşidi www.agrolidya.com ’da en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Agrolidya’dan Nasıl Sipariş Verebilirim?
www.agrolidya.com 'da dilerseniz web sitemizden güvenli şekilde kredi kartı ve havale yöntemiyle, dilerseniz iletişim numaralarımızdan bizi arayarak veya whatsApp sipariş hattımızdan bize ulaşarak sipariş verebilirsiniz.

Ne Kadar Kargo Ücreti Öderim?
www.agrolidya.com 'da 250 lira ve üzerindeki siparişlerinizde kargo bedavadır. 

Ürünleri Nasıl Gönderiyorsunuz?
Satın aldığınız ürünler özel korumalı ambalajlarımızla özenle paketlenip kargoya verilmektedir.

Satın Aldığım Ürünler Kargoda Zarar Görürse Ne Yapmam Gerekir?
Satın aldığınız ürün zarar görmüş olarak size gelirse veya yanlış ürün gelirse ilk olarak bizimle iletişime geçiniz.

Siparişimi İptal Etmek İstersem Paramı Geri Alabilir miyim?
Satın aldığınız üründen memnun kalmazsanız veya başka bir sebepten dolayı siparişinizi iptal etmek isterseniz bizi aramanız yeterlidir.

Agrolidya’ya Ne Kadar Güvenebilirim?
Agrolidya yarım asırlık tecrübesiyle sertifikalı fidan üretimi ve satışı yapmaktadır. Ülkemizde üreticilerle buluşturduğumuz milyonlarca verimli fidanımız en büyük referansımızdır. Web sitemizden yapacağınız tüm alışverişler 256 Bit SSL güvenlik sertifikasıyla koruma altındadır.

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45