Sirora Fıstık Fidanı

Sirora Fıstık Fidanı Avusturalya’da geliştirilen bir çeşittir. Uzun yuvarlak şekilli ve orta büyüklükte meyvesi ile oldukça verimli bir çeşittir.
290.00 TL
Benzer Ürünler

Sirora Fıstık Özellikleri

Sirora Fıstık Fidanı Avusturalya’da geliştirilen bir çeşittir. Uzun yuvarlak şekilli ve orta büyüklükte meyvesi ile oldukça verimli bir çeşittir. Sirora Fıstık çeşidi yüksek açık meyve kabuğu oranına sahip olması ve Kerman çeşidinden daha geç olgunlaşması en önemli özelliklerindendir.

Sirora Fıstık çeşidinin yüksek verimli olması ile birlikte ticari olarak yetiştirilen dişi bir fıstık çeşididir. Sirora Fıstık Fidanına tozlayıcı olarak C-özel ve Peter kullanılabilir.

Sirora Fıstık çeşidi yaprak lekesi, taç safrası, meşe kökü mantarı, fıstık dal kurdu, külleme, kök çürüklüğü ve pas hastalıklarına karşı dayanımı düşüktür. Bu yüzden nemin fazla olduğu yerlerde kontrollü sulama yapılmalı ve ilaçlamalar aksatılmadan mutlaka yapılmalıdır.

Sirora Fıstık çeşidi -7 derece soğuğa kadar dayanabilmektedir. 10 metreye kadar boylanabilmekle birlikte 2 metreye kadar yayılış gösterir.

Sirora Fıstık Ağacı Özellikleri

Ağacın Gücü: Sirora Fıstık ağacı orta kuvvette bir ağaçtır.

Çiçeklenme Dönemi: Sirora Fıstık çeşidi geç çiçeklenen bir çeşittir.

Olgunlaşma Dönemi: Sirora Fıstık çeşidi kerman fıstık çeşidinden daha erken olgunlaşır.

Ağaç Yapısı: Siror Fıstık ağacı bodur yapılı bir ağaçtır.

Tozlayıcı: Sirora Fıstık çeşidi tozlayıcı olarak C-özel ve Peter kullanılabilir.

Sirora Fıstık Meyvesi Özellikleri

Meyve Boyutu: Sirora Fıstık Fidanı orta boyda meyvelere sahip bir çeşittir.

Meyve Şekli: Sirora Fıstık Fidanı yuvarlak yapıda meyvelere sahip bir çeşittir.

Kabuk Beyazlığı: Sirora Fıstık Çeşidi kabuk rengi beyaza yakın renklidir.

Kabuğun Meyveden Ayrılması: Sirora Fıstık çeşidinin meyvesi kabuktan kolay ayrılır.

Boş Meyve Oranı: Sirora Fıstık çeşidinin boş meyve yapma oranı düşüktür.

NOT: Herhangi bir ağacın meyvesi, özellikle budama, gübreleme ve sulama ile ilgili olarak yetiştiricinin kültürel uygulamalarına ve ayrıca toprak ve iklim farklılıklarına bağlı olarak bulunduğu bölgeye göre ve uygulamalara göre değişiklik gösterebilir. Zamanla, ağaç olgunlaştıkça çeşidin özellikleri gelişecektir. Genç ağaçların canlılığını arttırmak için fazla gübreleme ve sulama, meyvenin kalitesini ve verimliliğini olumsuz etkileyebilir bu nedenle uygulanacak olan sulama ve gübrelemenin doğru şekilde planlanması çok önemlidir.

 

 

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82