250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube

Antoneta Badem Fidanı

Antoneta Badem Fidanı (Cebas Murcia) İspanya'da Ferragnes ve Tuono çeşitlerinin çaprazlaması ile üretilen kendine verimli badem çeşitlerinden birisidir.
%15
İndirim
34.90 TL
Benzer Ürünler

Antoneta Badem Fidanı Hakkında

Badem, günümüzde oldukça popüler bir ağaç olarak öne çıkmakta ve meyvası pek çok farklı alanda da sık sık kullanılmaktadır. Özellikle oldukça özel bir tür olması ile dikkat çeken Antoneta Badem de bu noktada en popüler badem türlerinin başında gelmektedir. Oldukça verimli yapısı ile dikkat çeken söz konusu ürün; ağaç yapısı olarak da açık büyüyen, bol dallı ve yüksek bir yapıya sahip olması ile bilinmektedir. Cebas Murcia ismiyle de bilinmekte olan söz konusu Antoneta Bademi, İspanya’da doğal yaşamını sürdürmekte olan Ferragnes ve Tuono çeşitlerinin çaprazlanması sonucu üretilmiştir.

Soğuk havalara karşı da belirli bir dirence sahip olması ile öne çıkan Antoneta Badem fidanı, sert kabuklu badem çeşitleri arasında da bir hayli önemli bir konumda yer almaktadır. Genel olarak %34 ila 36 gibi bir iç verime sahip olması ile bilinmekte olan söz konusu bu ürün, ikiz badem özelliğine sahip değildir.

Oldukça verimli bir tür olarak öne çıkan Antoneta Bademi, çeşitli mantar hastalıklarına karşı da toleranslı yapısı ile öne çıkmaktadır. Genellikle eylül ayında hasadı yapılan üründe, bölge ve rakım durumuna göre hasat zamanında da çeşitli farklılıklar gözlenebilmektedir. Genel ölçüde hobi amaçlı dikimi ise, saksı da olmak suretiyle her türlü bölgede gerçekleştirilebilmektedir.

Antoneta Badem Fidanı Özellikleri

Genel olarak yüksek gelişme kuvveti ile öne çıkmakta olan Antoneta Badem fidanı ürünü, açık ağaç dallanma şekliyle de bilinmektedir. Bol dallanma bütünlüğüne de sahip olan ürün, çok yüksek bir verime de sahip olmasıyla oldukça büyük oranda tercih edilmektedir. Oldukça iyi bir hastalık direnci de sahip olan söz konusu ürün, kendine verimlilik yönünden de oldukça yüksek bir seviyededir. Genel olarak geç bir çiçeklenme zamanına sahip olan Antoneta Badem fidanı, meyve özelliği olarak da oldukça sert bir yapıya sahiptir.

Genel ölçüde %35 oranında iç randımana da sahip olması ile bilinen Antoneta Badem fidanı ürünü, 1.5 gram ortalama iç ağırlığa da sahiptir. Yuvarlak ve oldukça çekici meyveleri ile bilinmekte olan ürün, ikiz meyve özelliğine de sahip değildir. Olgunlaşmış meyve dökümü de gözlenmemekte olan söz konusu Antoneta Badem fidanı, çok erken bir hasat zamanı ile öne çıkmaktadır. Söz konusu hasat ve çiçeklenme zamanlarının iklim ve rakıma göre büyük oranda değişiklik gösterdiği Antoneta Bademi, genellikle eylül ayında hasadı yapılması ile bilinmektedir.

Antoneta Badem Verimi

Genel olarak Antoneta Badem fidanı ürünü için oldukça büyük bir öneme sahip olan verim eğrisi, çeşitli iklim koşulları ve rakım durumuna göre de büyük ölçüde değişiklik göstermektedir. Temel olarak %34 ila 36 gibi bir iç verime sahiptir.

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45