250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
1 Dönüme Kaç Adet Ceviz Fidanı Dikilir?

Son yıllarda ceviz fidanı dikimi aralığı için daha fazla ağaç dikebilmesi adına tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sık dikime geçilmektedir. Sık dikim uygulamasıyla yaklaşık 15 yıl sonra aralarda yetişen ağaçlar kesilerek bahçe normal aralığa gelmektedir. Bu sayede meyve verim yüzdesi yüksek, birim maliyeti düşük ve kaliteli üretim yapmak mümkün olmuştur.

Ceviz bahçesi kurma fikri oluşan insanlar sık sık ceviz fidanı dikim aralığı ne kadar olmalıdır, ceviz fidanı nasıl dikilir gibi sorular yöneltmektedir. Bunun için yan dal verimi yüksek aşılı ceviz fidanı ( Chandler, Fernor, Fernette, Pedro…) ’nda normal dikim mesafesi düz arazide 8x8 metre, eğimli arazide 7x7 metre, sık dikim için düz arazide 8x4 metre, eğimli arazide 7x3,5 metre’dir.

Sık dikim yapılarak araziye dikebileceğiniz ağaç sayısının iki katını dikebilirsiniz. Bu şekilde sık yapılan dikimlerde yaklaşık 15 yıl sonra aradaki ağaçları kesip yine normal aralığına getirmeniz meyve kalitesi ve miktarı için daha uygun olacaktır.

8×4 metre dikim aralığında 1 dönüme 30 adet ceviz fidanı dikilir.

7×7 metre dikim aralığında 1 dönüme 20 adet ceviz fidanı dikilir.

10×7 metre dikim aralığı 1 dönüme 20 adet ceviz fidanı dikilir.

8×8 metre dikim aralığında 1 dönüme 15 adet ceviz fidanı dikilir.

9×9 metre dikim aralığında 1 dönüme 12 adet ceviz fidanı dikilir.

10×10 metre dikim aralığında 1 dönüme 10 adet ceviz fidanı dikilir. Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarımızı artık dijital platformlardan sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor. Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen, güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Sertifikalı ceviz fidanı, sertifikalı badem fidanı, sertifikalı zeytin fidanı, meyve fidanı anaçları ve birçok fidan çeşidi www.agrolidya.com ’da en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Güvenli Alışveriş

Güvenli Alışveriş

SSL Güvenlik Sertifikası ve KVKK Kapsamında verileriniz güvende.
Kolay iade

Kolay İade

Satın aldığınız ürünler 14 gün içerisinde iade edilebilir.
Destek

Müşteri Hizmetleri Desteği

Müşteri destek merkezimizle iletişim kurarak destek alabilirsiniz.
Zamanında Teslimat

Zamanında Teslimat

Ürünleriniz en geç 3 iş günü içerisinde paketlenip, kargoya teslim edilir.

Yeni Eklenen Ürünler

En Çok Satan Ürünler

En Çok Satan Ürün

Blog Haberleri

Tüm Blog İçerikleri
Agrolidya Tarım A.Ş. Online Satın Al

Ceviz fidanı fiyatları boyu, cinsi, sertifika türü(mavi-standart) tüplü yanda açık köklü gibi kriterlere göre değişiklik göstermektedir. En uygun sertifikalı ceviz fidanı 2023 fiyatları için www.agrolidya.com’dan güvenle alışveriş yapabilir, web sitemizin iletişim bölümünde yer alan telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarımızı artık dijital platformlardan sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor.

Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onlarca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45