250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
1 Dönüme Kaç Adet Ceviz Fidanı Dikilir?

1 Dönüme Kaç Adet Ceviz Fidanı Dikilir?

Son yıllarda ceviz fidanı dikimi aralığı için daha fazla ağaç dikebilmesi adına tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sık dikime geçilmektedir. Sık dikim uygulamasıyla yaklaşık 15 yıl sonra aralarda yetişen ağaçlar kesilerek bahçe normal aralığa gelmektedir. Bu sayede meyve verim yüzdesi yüksek, birim maliyeti düşük ve kaliteli üretim yapmak mümkün olmuştur.

Ceviz bahçesi kurma fikri oluşan insanlar sık sık ceviz fidanı dikim aralığı ne kadar olmalıdır, ceviz fidanı nasıl dikilir gibi sorular yöneltmektedir. Bunun için yan dal verimi yüksek aşılı ceviz fidanı ( Chandler, Fernor, Fernette, Pedro…) ’nda normal dikim mesafesi düz arazide 8x8 metre, eğimli arazide 7x7 metre, sık dikim için düz arazide 8x4 metre, eğimli arazide 7x3,5 metre’dir.

Bazı üreticiler sık dikim yapılarak arazisine dikeceği ağaç sayısının iki katına çıkarıyorlar. Ancak hatırlatmakta fayda var bu şekilde yapacağınız sık fidan dikimlerinde yaklaşık 15 yıl sonra aradaki ağaçları kesip yine normal aralığına getirmeniz meyve kalitesi ve miktarı için daha uygun olacaktır.

8×4 metre dikim aralığında 1 dönüme 30 adet ceviz fidanı dikilir.

7×7 metre dikim aralığında 1 dönüme 20 adet ceviz fidanı dikilir.

10×7 metre dikim aralığı 1 dönüme 20 adet ceviz fidanı dikilir.

8×8 metre dikim aralığında 1 dönüme 15 adet ceviz fidanı dikilir.

9×9 metre dikim aralığında 1 dönüme 12 adet ceviz fidanı dikilir.

10×10 metre dikim aralığında 1 dönüme 10 adet ceviz fidanı dikilir. 

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor.

Ceviz fidanı temininde  gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen, güvenilir firmaları tercih etmenizi önemle hatırlatıyoruz.  Aksi takdirde onca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. 

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45