Avokado Tohum Anacı

Avokadonun aşıyla çoğaltımında uzun yıllardır Avokado Tohum Anacı kullanılmaktadır. Avokado Tohum Anaçlarımız 70-80 cm arasında değişmektedir.
25.00 TL
Kargo
Kargo 1000
Benzer Ürünler

Avokado her dem yeşil subtropik bir meyve türüdür ve Dünya’da 5 kıtada 50’ye yakın ülkede üretimi yapılmaktadır. Türkiye’deki üreticiler için karlı bir seçenek olması ile Akdeniz bölgesinde avokado bahçesi sayısı her geçen gün artmaktadır. Avokado yetiştiriciliği yapılan alanın kısıtlı olması, yüksek besin değeri, insan sağlığına faydalı ve kendine has tadının olması sebebiyle pazarda yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır. 


Avokado Tohum Anacı Özellikleri

Avokado üretimi yapılan birçok ülkede, anaçların vejetatif yöntemlerle çoğaltılmasının zor ve yüksek maliyetli olmasından dolayı Avokado tohum anacı kullanılmaktadır. Ayrıca düşük fiyatlı, kolay üretilebilen ve fidanların bahçeye aktarılmasının kolay olması sebebiyle avokado tohum anaçları tercih edilir.
Tohumdan yetiştirilen avokado anaçları, istenen çeşitlerle aşı yapılabilir. Aşı ile çoğaltmada sağlıklı ve yüksek verimli ağaçlar elde edebilmek için doğru ve kaliteli avokado tohum anaçlarının tercih edilmesi gerekir.
Avokado tohum anacı kullanılarak üretilecek anaçların hangi çeşit ile aşılanarak yetiştirileceği önemli bir noktadır. Ancak söz konusu avokado tohum anacı Türkiye’de yetişen çeşitlerin tümü için uygundur. Alınan Avokado tohum anacı bu türlerden biriyle aşılanabilir ve yüksek verim elde edilebilir.
Türkiye’de yetişebilen avokado çeşitleri; Bacon, Fuerte, Pinkerton, Hass ve Zutano olarak sıralanabilir. Bu çeşitlerin her birinin kendine has özellikleri olmakla birlikte beklenti ve ihtiyaçlar dikkate alınarak uygun olan çeşit tercih edilebilir.
Avokado tohum anacı siparişleri kısa süre içinde hazırlanarak istenilen adrese gönderim sağlanmaktadır. Kargo sırasında fidanların zarar görmemesi adına detaylı bir şekilde bütün önlemler alınmaktadır.


Avokado Fidanı Ne Zaman Dikilir

Avokado tohum anacı dikimi genel olarak ilkbahar mevsiminde yapılmaktadır. Bölgelere göre değişiklik göstermekle birlikte soğuk riskinin en az olduğu Mart ve Nisan aylarında dikim yapılabilir. Don riski olmayan bölgelerde dikim işlemi sonbahar mevsiminde de yapılabilir.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82