250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
Badem Fidanı Yılda Kaç Kere Sulanmalıdır?

Badem Fidanı Yılda Kaç Kere Sulanmalıdır?

Sulama, badem fidanının başarılı gelişimi için yapılması gereken en önemli işlemlerden biridir. Önceki yıllarda, badem fidanlarının ve badem bahçelerinin büyük bir kısmında sulama uygulanmamıştır. Ancak, yetiştiriciler su kaynağının (500-600 mm) badem fidanında hem güçlü büyüme hem de üretimde göze çarpan artışı teşvik ettiğini keşfetmişlerdir. Böylece, günümüzde badem bahçelerinin çoğunda sulama uygulanır. Genel olarak, düşük toprak nemi bitkinin gelişimini kısıtlamak ile yüksek derecede bağlantılıdır ve dolayısıyla üretimde azalma olur.

Badem ağacının ilkbahar, yaz ve bazen sonbaharın ilk aylarında yüksek derecede su ihtiyacı vardır. Büyüme mevsiminin başlangıcındaki düşük toprak nemi kritiktir ve üretimde önemli bir düşüşe neden olabilir. Badem ağaçlarının hasadı sırasında veya hasattan hemen önce sulanması birçok soruna neden olabilir. Bu nedenle, çoğu yetiştirici, hasattan yaklaşık 3-4 gün önce ağaç sulamaya son verir. Ancak, hasattan sonra ağaçların sulanmaması, ertesi yıl çiçeklenme ve meyve tutumunda düşüş ile bağlantılıdır. Sonuç olarak, birçok yetiştirici hasattan hemen sonra ağaçlara hafif sulama uygular. Sulamanın amacı, toprakta yeteri kadar nemin mevcut olmasına yardımcı olmak ve böylece büyüme mevsimi boyunca ağaçların su isteklerini gidermelerini sağlamaktır. Bunun yanı sıra, çoğu zaman aşırı sulama kök çürüklüğüne yol açtığı için kaçınılmalıdır. Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarımızı artık dijital platformlardan sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor. Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen, güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Sertifikalı ceviz fidanı, sertifikalı badem fidanı, sertifikalı zeytin fidanı, meyve fidanı anaçları ve birçok fidan çeşidi www.agrolidya.com ’da en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45