Biberiye Fidanı

Bu sayfada Biberiye Fidanı Fiyatını öğrenebilir ve ürün hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir, online sipariş verebilirsiniz.
%6
İndirim
84.90 TL
En geç 22 Temmuz 2024 Pazartesi günü kargoda
Kargo
Kargo 1000

Saksıda

0-50 cm

Benzer Ürünler

Biberiye Fidanı (Fidesi)

Biberiye fidelerimiz doğal tohumlardan özenle üretilmiş olup ülkemizin her bölgede kolayca yetişebilir. Hobi amaçlı biberiye fidesi dikimi yılın dört mevsimi boyunca yapılabilir. Biberiyenin soğuklara ve bitki hastalıklarına karşı dayanıklılığı oldukça iyidir. Biberiye fidesinin bakımı oldukça zahmetsizdir. Biberiye bitkisi dış mekân alanlara, sera içlerine ve hobi amaçlı saksı yetiştiriciliğine de oldukça uygundur.

Biberiye çok yıllık, uzun ömürlü, çalı formda tıbbi aromatik bir bitkidir. Biberiyenin iğne şeklinde yaprakları ve açtığında mor çiçekleri olur. Biberiye bitkisi her daim yeşil kalır ve süs bitkisi olarak da yetiştirilebilir. Biberiye dört mevsim boyunca bulabileceğimiz, taze olarak ve kurutularak kullanılan bitki türüdür. Biberiye genellikle bitki çayı olarak tüketilir. ,Biberiyenin sakinleştirici ve rahatlatıcı özelliği vardır. Eczacılık sektöründe ise biberiyenin yağı kullanılmakta olup, hoş kokusu ile de kimya sanayisinde çokça tercih edilir. Biberiye bitkisi salatalarda, yemeklerde, et, balık ve deniz ürünleri pişiriminde çok kullanılır. Biberiye bitkisi hoş kokulu ve baharatlı bir aromaya sahiptir.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82