250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
Ceviz Bahçesi Damlama Sulama Sistemi Kurulumu

Ceviz Bahçesi Damlama Sulama Sistemi Kurulumu

Ceviz fidanları yapıları itibari ile çok fazla sulama istemesede son yıllarda ceviz üzerine yapılan bilimsel araştırmalar verimliliğe etki eden en önemli unsurlardan birinin damlama sulama olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle ülkemizde de son zamanlarda kurulan ceviz bahçelerinde damla sulama sisteminin kurulumu hem avantajları hem de kullanım kolaylığıyla gibi sebeplerle gün geçtikçe daha fazla tercih edilerek artıyor.

Türkiye son yıllarda kurulan ceviz bahçeleriyle birlikte cevizin anavatanı olmasına rağmen henüz üretim miktarı istenen seviyeye ulaşmış durumda değil. Ceviz ağacı rakamı her yıl artmaya devam ediyor.

Ülkemizde  üretim  miktarı 250 bin tonu geçse de üretim için her sene daha fazla alan ceviz tarımına ayrılıyor, yine de üretim artışı tüketimi karşılamaya yetmiyor. Bu sebepler de ceviz yetiştiriciliğine olan ilginin hiç azalmaması sonucuna dayanıyor ancak yine de ülmekiz dünya ceviz üreticiliği sıralamasında 4. sırada bulunuyor.

Türkiye pazarında özellikle kabuğu ince, açık renkli ve iri tipte Chandler Ceviz Fidanına yönelik talep oldukça fazla. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise verimliğiliğin mümkün olduğunca yüksek tutulması. Bunun için de sulama büyük önem taşıyor. Özellikle de modern ceviz bahçelerinde sulama konusu olmazsa olmazlardan gerekliliklerin başında geliyor. Bu noktada bizler de Agrolidya ailesi olarak müşterilerimize ceviz bahçelerinde damlama sulama sistemi kurulumu yapmalarını tavsiye etmekteyiz. 

Ülkemizin en kaliteli, en güvenilir fidan üretici firmaları arasında bulunan Agrolidya açık köklü ceviz fidanı satışlarını her yıl yoğun bir şekilde uygun fiyatlarla gerçekleştirmektedir. Agrolidya tarafından her yıl yaklaşık 350.000 adet 2 ve 3 yaşlarında açık köklü ceviz fidanı satışı gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde Kasım ayı ile birlikte başlayan açık köklü ceviz fidanı dikimi nisan ayı sonuna kadar devam edebilmektedir. Nisan ayı bitimiyle beraber açık köklü fidan dikimi tavsiye edilmemekle birlikte tüplü fidan ekebilirsiniz.

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45