250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
Ceviz Fidanı Hangi Mevsimde, Nasıl Dikilir?

Ceviz Fidanı Hangi Mevsimde, Nasıl Dikilir?

Uzun ve ayrıntı açıklamadan önce Ceviz Fidanı Hangi Mevsimde Dikilir sorusunun kısaca cevabı “ tüplü fidanlar her zaman dikiliri açık köklü fidanlar ise Kasım ayından başlayarak Nisan ayına kadar dikilir.

Açık Köklü Ceviz Fidanlarının Dikimi

Açık köklü fidanlar bulunduğunuz coğrafi koşullar da dikkate alınarak ülkemizde genelde kış dinlenme dönemi dediğimiz aylarda ekilmeye başlanarak ilkbahara kadar devam etmektedir. Bu dönemi Kasım ve Nisan ayları olarak belirtebiliriz. Açık köklü ceviz fidanları bu dönemlerde yaprak döktükten sonra dikilmelidir. Dinlenme mevsiminde yaprak döken fidan daha az su isteyecek ve ekildikten sonra topraktaki kök oluşumu daha kuvvetli olacaktır.

Tüplü Ceviz Fidanı Dikimi

Tüplü fidanlar 12 ay boyunca ihtiyacınız olduğu her dönemde dikilebilmektedir. Bu nedenle arazinizde uygun ekim şartlarını tamamladığınız her an tüplü fidan ekip yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

Ceviz Fidanının Dikimi ve Sonrası Can Suyu

Öncelikle arazinizde uygun koşuları sağlayın. Ardından fidanları dikmek için çukurlarınızı açın. Çıkan toprağı gübre ile karıştırıp bir kısmını çukura doldurun. Ayrıca kompozit gübre kullanmak istiyorsanız fidan kökleri ile temas etmeyecek şekilde önce 100 gram civarında kompozit gübreyi çukura koyun ve üzerine toprak örtün. Fidanlarınızı 40-50 cm aralığında toprağa yerleştirin. Burada dikkat edeceğiniz husus daha önce topraktan çıkan açık köklü fidanı yine aynı hizada dikmek ve diktiğiniz fidanın aşı noktasının topraktan 8-10 cm yukarıda kalmasını sağlamak.

Dikimden önce açık köklü ceviz fidanlarına kök budaması yapmayı unutmayın . Kök budamasında kalın kökler düzeltilir ancak saçak kökler azaltılmaz.

Ceviz fidanınızı diktikten sonra toprakta hava kalmayacak kadar bol can suyu vermeyi unutmayın. Dikim sonbaharda yapıldıysa gözlerin uyanması başlamadan önce, fidanların tepesi 40-50 cm den kesilirRüzgârlı bölgelerde dikimden sonra ceviz fidanı hereğe bağlanır.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. 

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45