250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
Chandler Ceviz Kaç Rakımda Yetişir?

Chandler Ceviz Kaç Rakımda Yetişir?

Chandler (Çetnır) Ceviz Fidanı Kaç Rakımda Yetişir?

Chandler Ceviz Fidanı ülkemizde yapılan araştırmalara göre 1200 rakıma kadar olan arazilerde yetiştirilebilir. Chandler Ceviz Fidanı ülkemizde dikimi en çok yapılan ceviz çeşidi olarak bilinir. ABD kökenli Chandler Ceviz Fidanı; verimiyle oldukça dikkat çekmektedir. Chandler Cevizinin kabukları ince, meyveleri orta ve büyük şekildedir.

Chandler Ceviz Fidanı yarı yayvan şekilde büyüyerek; oval, pürüzü az olan lezzetli ve bol verimli cevizler verir. Chandler Cevizi kabuğundan oldukça kolay ayrılmaktadır. Chandler Ceviz Fidanı ülkemizde maksimum 1200 metreye kadar olan her bölgede rahatlıkla dikilebilir.

Chandler Ceviz Fidanı yetiştiği rakıma göre değişiklik gösterse de, genellikle Eylül ayı içerisinde hasat edilmektedir. Chandler Ceviz Fidanı sıcak bölgelerde bile yaprak yanmasına karşı dayanıklıdır. Chandler Ceviz Fidanı dallarının neredeyse tamamında meyve verir. Chandler Ceviz Fidanı bolca meyve verdiği için yavaş gelişir bu yüzden bodur ceviz diye de adlandırılmaktadır.  Chandler Ceviz Fidanının hava ısısının yüksek olduğu bölgelerde dahi verimi yüksektir.

Ceviz fidanı suyu seven bir ağaç türüdür. Son günlerde piyasada suya ihtiyaç duymayan ceviz fidanı şeklinde satışlar yapılsa da bu ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Ceviz fidanları mevsim yağmurlarıyla elbette sulanır ancak yaz günlerinde ekstra sulamaya özellikle ihtiyaç duymaktadırlar. Bunun için en uygun sulama yöntemi olarak damlama sulama sistemleri tavsiye edilmektedir. Ceviz fidanı ilk yıllarda bölgenin özelliklerine göre 4, 6 kere sulama yapılmalıdır. Ceviz fidanının yıllık su ihtiyacı fidan başına 1100-1400 mm seviyesindedir.

Agrolidya.com adresi üzerinden aşılı, açık köklü ve tüplü Chandler Ceviz Fidanı ve diğer tüm fidan çeşitlerini güvenle satın alabilir;  iletişim numaralarımızdan dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Agrolidya uzmanları siz kıymetli üreticilerimizin her zaman hizmetinde olacaktır.

Chandler (Çetnır) Ceviz Fidanı Özellikleri

Kökeni: A.B.D.

Halk Arasındaki İsmi: Çetnır

Ağacının Fiziksel Özellikleri: Yarı Kuvvetli, Yarı Yayvan

Verim Özellikleri: Çok Verimli

İç Randımanı: %49

Meyve İriliği: Orta ve Büyük

Meyve Şekli: Az Pürüzlü, Oval

Meyve Kabuğu: İnce Kabuklu

Meyve İçi: Beyaz Renkli

Meyve Kalitesi: Çok Kaliteli

Depolama Süresi: Uzun Süre

Çiçeklenme Zamanı: Geç Çiçek Açar

Rakım: 1200

Hasat Zamanı: Eylül (Rakıma göre değişiklik gösterebilir)

Tozlayıcısı: Frenguette, Fernette ve Ronde

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45