Chandler Ceviz Kaç Rakımda Yetişir?

Chandler Ceviz Kaç Rakımda Yetişir?

Chandler (Çetnır) Ceviz Fidanı Kaç Rakımda Yetişir?

Chandler Ceviz Fidanı ülkemizde yapılan araştırmalara göre 1400 rakıma kadar olan arazilerde yetiştirilebilir. Chandler Ceviz Fidanı ülkemizde dikimi en çok yapılan ceviz çeşidi olarak bilinir. ABD kökenli Chandler Ceviz Fidanı; verimiyle oldukça dikkat çekmektedir. Chandler Cevizinin kabukları ince, meyveleri orta ve büyük şekildedir.


Chandler Ceviz Fidanı yetiştiği rakıma göre değişiklik gösterse de, genellikle Eylül ayı içerisinde hasat edilmektedir. Chandler Ceviz Fidanı sıcak bölgelerde bile yaprak yanmasına karşı dayanıklıdır. Chandler Ceviz Fidanı dallarının neredeyse tamamında meyve verir. Chandler Ceviz Fidanı bolca meyve verdiği için yavaş gelişir bu yüzden bodur ceviz diye de adlandırılmaktadır.  Chandler Ceviz Fidanının hava ısısının yüksek olduğu bölgelerde dahi verimi yüksektir.

Ceviz fidanı suyu seven bir ağaç türüdür. Son günlerde piyasada suya ihtiyaç duymayan ceviz fidanı şeklinde satışlar yapılsa da bu ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Ceviz fidanları mevsim yağmurlarıyla elbette sulanır ancak yaz günlerinde ekstra sulamaya özellikle ihtiyaç duymaktadırlar. Bunun için en uygun sulama yöntemi olarak damlama sulama sistemleri tavsiye edilmektedir. Ceviz fidanı ilk yıllarda bölgenin özelliklerine göre 4, 6 kere sulama yapılmalıdır. Ceviz fidanının yıllık su ihtiyacı fidan başına 1100-1400 mm seviyesindedir.

Agrolidya.com adresi üzerinden aşılı, açık köklü ve tüplü Chandler Ceviz Fidanı ve diğer tüm fidan çeşitlerini güvenle satın alabilir;  iletişim numaralarımızdan dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Agrolidya uzmanları siz kıymetli üreticilerimizin her zaman hizmetinde olacaktır.

Chandler (Çetnır) Ceviz Fidanı Özellikleri

Kökeni: A.B.D.

Halk Arasındaki İsmi: Çetnır

Ağacının Fiziksel Özellikleri: Yarı Kuvvetli, Yarı Yayvan

Verim Özellikleri: Çok Verimli

İç Randımanı: %49

Meyve İriliği: Orta ve Büyük

Meyve Şekli: Az Pürüzlü, Oval

Meyve Kabuğu: İnce Kabuklu

Meyve İçi: Beyaz Renkli

Meyve Kalitesi: Çok Kaliteli

Depolama Süresi: Uzun Süre

Çiçeklenme Zamanı: Geç Çiçek Açar

Rakım: 1200

Hasat Zamanı: Eylül (Rakıma göre değişiklik gösterebilir)

Tozlayıcısı: Frenguette, Fernette ve Ronde

ceviz fidanları ile ilgili daha fazla bilgi için bu sayfayı da ziyaret edebilirsiniz  https://agrolidya.com/ceviz-fidanlari

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82