250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
En Verimli Ceviz Fidanı Çeşitleri

En Verimli Ceviz Fidanı Çeşitleri

Son 15 yıldır ülkemizde çoğunlukla dikimi yapılan Chandler Ceviz Fidanı, Pedro Ceviz Fidanı, Fernor Ceviz Fidanı, Howard Ceviz Fidanı, Ronde Ceviz Fidanı, Franquette Ceviz Fidanı ve Fernette Ceviz Fidanları ve ceviz çeşitleri kendini ispatlamış, yatırımcıların ve çiftçilerimizin tercih sebebi olmuşlardır. 

 

Agrolidya olarak yukarıdaki yerli ve yabancı ceviz fidanı çeşitlerinin sertifikalı olarak satışını ve üretimini yapmaktayız. Editörlerimiz sizin için yerli ve yabancı ceviz fidanı çeşitlerini derledi. En verimli ceviz cinslerinin yer aldığı bu makalemizdeki ürünleri sitemizin menüsünde bulunan ceviz fidanı kategorisine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tüm türler hakkında ayrıntılı bilgiye de ürüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Yabancı Ceviz Fidanı Çeşitleri

 

Chandler (Çetnır) Ceviz Fidanı

Üstün verimli Amerikan çeşididir. 1000-1100 metre rakıma (denizden yükseklik) kadar dikilebilir. Sık dikime uygundur. İlkbahar donlarından etkilenmez. Genç yaşlarında ciddi verim alınabilen bir çeşittir. Tozlayıcısı Franquette’dir.

 

Fernor Ceviz Fidanı

Fransız orjinlidir. 1700-1800 metre rakıma kadar dikilebilir. İlkbahar ve Sonbahar erken donlarından etkilenmez. Sık dikime uygundur. Soğuk iklim cevizi de denilmektedir. Tozlayıcısı Franquette ve Fernettedir.

 

Pedro Ceviz Fidanı

Fransız orjinlidir. Soğuklanma süresi kısadır. Pedro ılıman iklime sahip bölgelerde 1000 metre rakıma kadar olan alanlara dikilebilmektedir. Sık dikime uygundur.  Sert budamayı sever. Kendi kendini tozlayabilir.

 

Franquette Ceviz Fidanı

Fransız orjinlidir. Genellikle Chandler, Fernor ve Pedro ceviz çeşitleri için tozlayıcı fidan olarak dikilir.  Dikilecek (20) adet ana türe  (1) adet olarak dikilmelidir.  Dikine ve kuvvetli gelişen bir ceviz ağacıdır.

 

Yerli Ceviz Fidanı Çeşitleri

 

Şebin Ceviz Fidanı

Kıyı bölgeleri hariç tüm bölgelerde dikilebilir. Sık dallı olup yayvan bir gelişme gösterir. 10’ar metre aralıklarla dikilmelidir. Tozlayıcısı Bilecik cevizidir.

 

Bilecik Ceviz Fidanı

Kıyı bölgeleri hariç tüm bölgelerde dikilebilir. İlkbahar geç donlarından etkilenmez. 10’ar metre aralıklarla dikilir. Tozlayıcıları Şebin ve Yalova-3 cevizleridir.

 

Yalova Ceviz Fidanı

Kıyı bölgeleri ile karasal bölgelerde dikilebilen çeşitleri mevcuttur. Dik ve yayvan dallı bir çeşittir. 10’ar metre aralıklarla dikilir. Yalova ceviz fidanının 1, 3 ve 4 çeşitleri vardır.

 

Kaman-1 Ceviz Fidanı

Kıyı bölgeler hariç tüm bölgelere dikilebilir. İlkbahar geç donlarından etkilenmez. Dik ve yayvan büyür. 10’ar metre aralıklarla dikilir. Tozlayıcıları Bilecik ve Şebin cevizleridir.

 

Agrolidya Türkiye’nin en büyük fidan deposu sloganıyla açıldığı dijital online satış platformunda  sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarını 50 yılı aşkın meyve fidancılığı tecrübesiyle sizler ile buluşturuyor.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor.

Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. Agrolidya.com oniline fidan satış sitesi kurulduğu günden itibaren  uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor.

 

Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Sertifikalı ceviz fidanı, sertifikalı badem fidanı, sertifikalı zeytin fidanı, meyve fidanı anaçları ve birçok fidan çeşidi www.agrolidya.com ’da en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45