250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
Ferragnes Badem Dikim Aralığı

Ferragnes Badem Dikim Aralığı

Ferragnes Badem Fidanı Dikim Aralığı

Ferragnes Badem dikim aralığı yapacağımız bakım, toprak ve iklim gibi birçok şarta bağlı olarak değişse de, derinliği az olan zayıf topraklarda 5x6 metre dikim aralığı, daha iyi topraklarda 7x9 metre dikim aralığı şeklinde dikilebilir. Ferragnes Badem Fidanı dikim aralığı 6x6 metre ve 6x7 metre olarak da yapılabilir. 

Ferragnes Badem Fidani Sipariş Tel. 0532 616 4845 Ferragnes Badem dikim aralığı, diğer badem çeşitleri ve badem yetiştiriciliği hakkında ayrıntılı bilgi almak için çalışma saatleri içerisinde bizleri arayarak; tarım danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Ferragnes Badem Fidanı 

Fransız orijinali bir ürün olan Ferragnes Badem Fidanı diğer badem çeşitlerine göre oldukça dayanıklı bir üründür. Ferragnes Badem Fidanı bol verimiyle dikkat çekmektedir. Ferragnes Badem Fidanı, yetiştirilmesi en kolay badem türleri arasında bulunmaktadır. Ferragnes Bademinin ağaçları kuvvetli ve yarı dik gelişir. Ferragnes Badem Fidanının tozlayacıları Ferraduel, Texsas'dır.

Ferragnes Badem diğer badem çeşitlerine göre dayanıklı bir tür olması nedeniyle depolanabilirliği mümkün; pazar değeri de yüksek bir meyvedir. Aynı zamanda unu, yağı, sütü, şurubu ve çerez olarak da birçok alanda değerlendirilip kullanılabilir. 

Bademler acı ve tatlı olarak iki gruba ayırabiliriz. Tatlı bademleri ise kabuğun özelliklerine göre el, diş, taş ve sert kabuklu bademler olarak dört alt gruba ayırıyoruz. Ferragnes Badem Fidanı, diş bademi grubundadır. Yani bu bademlerin diş ile kırılması oldukça kolaydır. Badem tesislerinde bulunması gereken en önemli badem çeşitlerindendir. Fransa kökenli olan Ferragnes Badem Fidanı, Cristomorto (İtalyan orijinli) ile Ai badem çeşitlerinin melezi sonucu elde edilmiştir. Fransa ve İspanya’da ana çeşit olarak kullanımı yaygındır. Türkiye'de de en yaygın olarak kullanılan badem fidanı çeşitlerindendir. Ticari açıdan çok iyi değerlendirilen klasik bir badem çeşididir ve genelde taze tüketim olarak (atıştırmalık) tüketilen, meyvesi iri ve gösterişlidir ve bu nedenle paketlemeye uygundur. Ferragnes Bademin lezzeti de çok iyidir. Ferragnes Badem Fidanı başta fungal (mantari) hastalıklar olmak üzere hastalıklara ve dona karşı toleranslıdır.

Ülkemizin de hemen hemen her yerinde görülen Ferragnes Bademi, yerli çeşitlere kıyasla geç çiçeklenir. Bu nedenle Ferragnes Badem Fidanı genellikle erken donların yaşandığı yerlerde tercih edilir. Ferragnes Badem Fidanının hızlı geliştiği için meyvelerini erken vermektedir. Ferragnes Badem Fidanı verimi yüksek olmakla birlikte her yıl meyve verir. Ferragnes Badem Fidanı sert kabuklu bir çeşittir. Ferragnes Badem Fidanında sık dallanma görülmez ve kendisi ile uyuşmaz. Ferragnes Badem Fidanı yabancı döllenen bir çeşittir. Bu nedenle Ferragnes Badem tesislerinde mutlaka tozlayıcı çeşit bulunması gerekir. Tozlayıcı çeşit olarak Ferraduel (çoğunlukta), Texas, Tuono ve Ferrastar kullanılabilir. Ortalama iç verim oranı %40’tır. Çift meyve oranı ise yok denilecek kadar azdır. Verimli dönemler dediğimiz 8-10 yaşında olan Ferragnes Bademinden, optimum koşullarda ağaç başına ortalama 9 kg iç meyve alınması mümkündür.

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45