250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
Fidan Dikimi ve Bakımı

Çukur açılırken üstten 30 cm'ye kadar olan toprak çukurun bir tarafına, alttaki 30 cm'lik toprak da diğer tarafa yığılır. Bu işlemin dikimden bir ay önce yapılması faydalıdır. Açılan çukurdan çıkan üst toprak tercihen yanmış çiftlik gübresi ile 1/3 oranında (yani 1 kürek gübre + 3 kürek toprak) karıştırılıp çukurun dibine atılır.

Bu karışıma yarım çay bardağı 15-15-15 kompoze gübre ilave edilebilir. Üzerine biraz toprak konularak köklerin gübreyle teması önlenir. Toprağı dağılmadan naylonu yırtılmış tüplü fidan çukurun ortasına gövdesi düzgün bir şekilde yerleştirilir ve kalan toprakla etrafı doldurularak sıkıştırılır.

Dikim derinliği fidan toprağından 1-2 parmak daha fazla olabilir. Eğer fidan aşılıysa, aşı yerinin kapanmamasına dikkat edilmelidir. Etrafına 50-60 cm yalak yapıldıktan sonra yeterli miktarda can suyu verilir. Yağmurlu havada bile can suyu verilmelidir!

İlk yıllarda düzenli ve bol su ile sulama yapılmalıdır. Fidanın civarındaki yabancı otlar temizlenmeli, çanaklarda kaymak tabakası oluştuğunda çapa ile kırılmalı, hastalık ve zararlılarla müca­dele düzgün yapılmalı ve yapılacak toprak tahliline göre azot formundaki gübrelerle gübreleme yapılmalıdır.

Kullanılacak gübre toprakla karıştırılıp bekletilmeden sulama yapılmalıdır. Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarımızı artık dijital platformlardan sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor. Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen, güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onca yıllık emeğiniz boşa gidebilir.

Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Sertifikalı ceviz fidanı, sertifikalı badem fidanı, sertifikalı zeytin fidanı, meyve fidanı anaçları ve birçok fidan çeşidi www.agrolidya.com ’da en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Güvenli Alışveriş

Güvenli Alışveriş

SSL Güvenlik Sertifikası ve KVKK Kapsamında verileriniz güvende.
Kolay iade

Kolay İade

Satın aldığınız ürünler 14 gün içerisinde iade edilebilir.
Destek

Müşteri Hizmetleri Desteği

Müşteri destek merkezimizle iletişim kurarak destek alabilirsiniz.
Zamanında Teslimat

Zamanında Teslimat

Ürünleriniz en geç 3 iş günü içerisinde paketlenip, kargoya teslim edilir.

Yeni Eklenen Ürünler

En Çok Satan Ürünler

En Çok Satan Ürün

Blog Haberleri

Tüm Blog İçerikleri
Agrolidya Tarım A.Ş. Online Satın Al

Ceviz fidanı fiyatları boyu, cinsi, sertifika türü(mavi-standart) tüplü yanda açık köklü gibi kriterlere göre değişiklik göstermektedir. En uygun sertifikalı ceviz fidanı 2023 fiyatları için www.agrolidya.com’dan güvenle alışveriş yapabilir, web sitemizin iletişim bölümünde yer alan telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarımızı artık dijital platformlardan sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor.

Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onlarca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45