250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
Lauren Badem Fidanı

Lauren Badem Fidanı

Lauren Badem Fidanı kuvvetli yarı dik ve çok verimli badem çeşitlerimizdendir. Meyveleri orta iri ve uzun oval şeklindedir. Lauren Badem Fidanı geç çiçeklenen bir türdür. Oldukça verimli bir hasadı bulunan Lauranne Badem Fidanı, tohumlanan kısımların nerede ise yarısına yakınında meyve vermesi ile bilinmektedir. Uzun ömürlü bir tür  olan Lauren Badebi, çoğunlukla badem üreticilerinde ve meyvenin yetişmesine olumlu alanlarda yetiştirilmektedir. Eylül ayında hasat edilir. Çok uzun süreler depolanma özelliğine sahiptir. Lauren

Badem Fidanı Verimi ve Özellikleri

Lauren Badem Fidanının meyveleri yarı sert kabukludur. Geç çiçeklenen bir badem çeşididir. İkiz oranı %5 den daha azdır. Ferragnes'den biraz daha geç çiçeklenir. İç randımanı %30-%40 arasındadır.Tam bodur fidanlarda; fidanlar arası 1,5-2 metre sıra arası 5 metre olacak şekilde dikim yapabilirsiniz. Eylül ayı içerisinde yapılmaktadır. Lauren Bademi bulunduğu konuma göre 10-15 günde bir sulama yapılmalıdır.

Lauren Badem Fidanı Bakımı

Kışın azot ağırlıklı gübreleme, çiçek döneminde fosfor, potasyum çinko ve bor ağırlıklı gübreleme yapabilirsiniz. Hasattan sonra muhakkak çinko bor ağırlıklı yapraktan gübreleme yapınız. Badem fidanlarında kışın bordo bulamacı veya bakır, baharla beraber çiçekler %10 açtığında 1. Monilya uygulaması çiçekler %80 açtığında 2. Monilya hastalığı uygulama ve çağla oluştuktan sonra muhakkak en az 2 defa iç kurdu uygulaması yapmanız gerekir. Yazın bitkinin alt yapraklarında beyaz toz gibi lekeler oluşuyorsa veya yaprak üstünden kırmızı noktalar oluşmaya başladıysa kırmızı örümcek ve yaprak biti uygulaması yapmanız gerekir.

Yazın aylarında bitkinizin daha hızlı gelişmesi ve meyve kalibrasyonun ve iç randımanın daha iyi olması için muhakkak Sunguard (tarım kireci) uygulaması yapınız. Sunguard uygulamasını bitkiniz sıcaklık stresini ortadan kaldıracağı için bitkinin fotosentez hızını artacak, meyvede güneş yanıklığı, çatallaşma gibi sorunları ortadan kaldıracaktır.

Lauren Badem Bahçesi Kuranlara Devlet Desteği

Devlet desteği ile bahçe kurmak isteyen müşterilerimizin bakanlık başvuru belgeleri firmamız tarafından hazırlanmaktadır.

Geri Ödemesiz Hibe Desteği Almak İçin Gerekli Belge ve Şartlar:

Tapu fotokopisi ve kimlik fotokopisi (Başvuru aşamasında kurulacak arazinin tapu fotokopisi ile destek alacak kişinin TC kimlik numarası yeterlidir.) Fatura ve dikimi yapılan fidanların sertifikaları firmamız tarafından verilmektedir.

Sertifika türüne göre verilen destek miktarları aşağıdaki gibidir;

5 dekar ve üzeri, dekar başına; Mavi etiketli fidanlara 280 TL (Ceviz ve badem için 400TL), Standart Sertifikalı (Sarı etiketli) fidanlara 100 TL

Lauren Badem Fidanı Nelerde Yetişir?

Badem fidanları için yazları kurak ve sıcak, kışları ılık ve yağışlı iklimler idealdir. Bununla beraber, odun kısmının kış soğuklarına dayanıklı olması nedeniyle, kış soğuklarının fazlaca olduğu yerlerde de yetişebilmektedir. Badem ağacının odun kısmı -20°C, -30°C'ye kadar soğuğa dayanabilir. Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarımızı artık dijital platformlardan sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor. Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen, güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Sertifikalı ceviz fidanı, sertifikalı badem fidanı, sertifikalı zeytin fidanı, antep fıstığı fidanı, meyve fidanı anaçları ve birçok fidan çeşidi www.agrolidya.com ’da en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Agrolidya’dan Nasıl Sipariş Verebilirim?

www.agrolidya.com 'da dilerseniz web sitemizden güvenli şekilde kredi kartı ve havale yöntemiyle, dilerseniz iletişim numaralarımızdan bizi arayarak veya whatsApp sipariş hattımızdan bize ulaşarak sipariş verebilirsiniz.

Ne Kadar Kargo Ücreti Öderim?

www.agrolidya.com 'da 250 lira ve üzerindeki siparişlerinizde kargo bedavadır.  

Ürünleri Nasıl Gönderiyorsunuz?

Satın aldığınız ürünler özel korumalı ambalajlarımızla özenle paketlenip kargoya verilmektedir.

Satın Aldığım Ürünler Kargoda Zarar Görürse Ne Yapmam Gerekir?

Satın aldığınız ürün zarar görmüş olarak size gelirse veya yanlış ürün gelirse ilk olarak bizimle iletişime geçiniz.

Siparişimi İptal Etmek İstersem Paramı Geri Alabilir miyim?

Satın aldığınız üründen memnun kalmazsanız veya başka bir sebepten dolayı siparişinizi iptal etmek isterseniz bizi aramanız yeterlidir.

Agrolidya’ya Ne Kadar Güvenebilirim?

Agrolidya yarım asırlık tecrübesiyle sertifikalı fidan üretimi ve satışı yapmaktadır. Ülkemizde üreticilerle buluşturduğumuz milyonlarca verimli fidanımız en büyük referansımızdır. Web sitemizden yapacağınız tüm alışverişler 256 Bit SSL güvenlik sertifikasıyla koruma altındadır.

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45