Profesyonel Badem Bahçesi Kurulumu

Profesyonel Badem Bahçesi Kurulumu

Günümüzde meyve bahçesi kurulum maliyetlerinin yüksekliği ve bahçe kurulumu aşamasında yapılacak hataların düzeltilmesinin zamana ve ciddi para kaybına yol açtığını düşünülürse, Profesyonel Bahçe Kurulumu Hizmeti almanın ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır.

Ceviz Bahçesi Kurulumu, Badem Bahçesi Kurulumu, Fıstık Bahçesi Kurulumu başta olmak üzere, Zeytin, Şeftali, Kayısı, Elma gibi meyve çeşitlerinin Bahçe kurulumu hizmeti veren Agrolidya, Yılların verdiği bilgi birikimi yatırımcıyla buluşturuyor.

Badem, günümüzün en önemli meyvelerinden biridir ve ticari değeri de oldukça yüksektir. Kurulacak bahçeden alınacak yüksek verim ile yüksek seviyede kazançlar elde edilmesini sağlayacak bir meyvedir. Uygun bir araziniz var ise siz de badem yetiştiriciliği ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Profesyonel Badem Bahçesi Kurulumu Nasıl Yapılır?
 

Agrolidya tarafından verilen profesyonel badem bahçesi kurulumu hizmetini Arazi Hazırlığı, Dikim, Sulama sistemi kurulumu olarak 3 ana başlıkta belirtebiliriz.

Arazi Hazırlığı

Yatırım yapılacak olan arazinin dikim öncesi hazırlıkları bahçenin doğru şekilde tesis edilmesi için çok önemlidir. Arazi hazırlığı aşamasında yapılmayan bir çok işlem ilerleyen dönemlerde hem fidan gelişimine hem de maliyetlere doğrudan etkisi olacaktır.Aktif olarak tarımsal faaliyetlerin yapılmadığı bir araziye Badem Bahçesi Kurulumu yapılacak ise, varsa üzerindeki diri örtü temizliği yapılmalı. Eğimli arazi ise mümkün olduğunca traktör çalışabilecek eğime getirilmeli, bu mümkün değil ise kesinlikle teraslar yapılmalıdır. Arazi temizliği bitiminde derin sürüm(patlatma) dozer ile yapılmalı ki kökler rahat çalışabilsin. Derin sürüm sonrasında varsa arazide kalan kökler ve taşlar temizlenerek araziden uzaklaştırılmalı.

Dikim

Diri örtü temizliği, patlatma, kök ve taş temizliği yapılan arazide sıradaki işlem dikime hazırlık aşamasıdır. Dikim öncesinde toprak mümkün olduğunca inceltilmelidir. Toprak işleme işlemleri tamamlandıktan sonra, fidan yerlerinin işaretlenmesi belirlenen dikim aralığına göre yapılır. Genellikle sorulan soru; Badem kaça kaç dikilir, Badem dikim aralığı ne olmalıdır? Bu tamamen seçilen çeşit ve anaç ile alakalıdır. Örneğin; GF677 Anaçüzerine aşılı bir Marinada Badem Fidanı5m*3m ye kadar sık dikilebilirken Garnem Anaçüzerine aşılı Marinada fidanı en sık dikim aralığı 6m*4m olmalıdır. Rootpack Anaç üzerine aşılı bir Marinada badem fidanı 3.5m*1.25m ye kadar sık dikilebilmektedir. Bu en başta da söylediğimiz gibi tamamen seçilen çeşit ve anaç ile alakalı bir konudur.

Dikim mesafeleri belirlendikten sonra işaretleme, dikim çukurlarının kazılması ve dikim ile birlikte dikim aşaması tamamlanır.

 

·Sulama Sistemi Kurulumu

 

Fidan dikim yönü ve dikim aralığı belirlenmesi ile birlikte Badem bahçesi Sulama sistemi kurulumuişlemine başlanabilir. Sulama sistemi kurulumu tamamen profesyonellik gerektiren bir iş olup, sulama projesi ile belirlenen su ihtiyacını sağlayacak kaynak iyi hesaplanmalıdır. Malum su yeterli değilse hesaplanan verimler hiçbir zaman elde edilemeyecektir. Acı badem anaçile kurulan badem bahçelerinde üretim tamamen susuz olarak yapılabilse de verimlilik sulu bir arazideki kadar olmayacaktır.

Profesyonel Badem Bahçesi Kurulumu Hizmeti almak isteyen tüm yatırımcılara, yurt içi ve yurt dışında bir çok projeyi hayata geçiren tecrübeli ekibimizle hizmet vermeye devam ediyoruz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82