Profesyonel Şeftali Bahçesi Kurulumu

Profesyonel Şeftali Bahçesi Kurulumu

Profesyonel şeftali bahçesi kurulumu ile yüksek verimlilik yakalayabilir ve ürettiğiniz şeftalileri ticari amaçla kullanabilirsiniz. Agrolidya bünyesinde bulunan personellerin bu alandaki deneyimleri ve uzmanlıkları ile şeftali yetiştiriciliğine profesyonel bir giriş yapabilirsiniz.

Arazi seçimi, arazi hazırlığı, bölgeye uygun doğru fidan seçimi, kurulumu yapılacak bahçenin büyüklüğüne göre havuz, depo ve idari bina inşaatı, dikim, sulama sistemi kurulumu, tel çit sistemleri kurulumu vb anahtar teslimi profesyonel bahçe kurulumu hizmetlerinin tamamını yatırımcılarımıza sunuyoruz.

Şeftali meyvesi gelişimini hızlı tamamlayarak erken meyveye yatan bir bitkidir. Uygun araziye kurulacak olan şeftali bahçesi yatırımcısının oldukça yüksek verim ve yüksek kazançlar elde etmesini sağlayacaktır.

Profesyonel Şeftali Bahçesi Kurulumu Hizmetleri

Profesyonel şeftali bahçesi kurulumu için izlenmesi gereken bazı adımlar vardır. Bu adımların sırasıyla profesyonel şekilde gerçekleştirilmesi çok önemlidir. İzlenmesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

İlk olarak arazinin dikim için hazırlanması gerekiyor. Bu kapsamda toprak analizi yapılır ve elde edilen sonuçlara göre uygun gübre belirlenir.

Leonardit veya gübre atılır ardından arazi sürülür ve bunların toprağa tam olarak karışması sağlanır. Ayrıca sürme ile toprağın direnci de kırılır. Böylece fidanların kök gelişimleri desteklenmiş olur.

Toprak analizinden elde edilen sonuçlar dikkate alınarak arazi için en uygun şeftali fidanı türü belirlenir. Bu aşamada arazinin bulunduğu bölgenin iklimi ve rakımı da mutlaka dikkate alınır.

Arazinin büyüklüğü ve tercih edilen şeftali fidanı türünün büyüme şekli dikkate alınarak dikim aralığı ve şekline karar verilir. Böylece fidanların nereye dikileceği de kararlaştırılmış olunur. Fidanların dikilecekleri noktalar işaretlenir.

Sulama sistemi kurulur.

Fidanlar, işaretlenen noktalara yeterli büyüklükte çukurlar açılarak dikilir.

Agrolidya Şeftali Bahçesi Kurma Hizmetleri

Agrolidya tarafından verilen hizmetler genel hatları ile bu şekildedir. Bunların haricinde araziye işletme kurulacaksa ise ona dair projelendirme ve benzeri işlemler için de hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Böylece bahçenize ilişkin her detayın hazırlanmasını sağlamış olursunuz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82