Profesyonel Zeytin Bahçesi Kurulumu

Profesyonel Zeytin Bahçesi Kurulumu

Profesyonel zeytin bahçesi kurulumu ile içinde bulunduğumuz coğrafyanın doğal bitkisi olan zeytinden yüksek verim ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Agrolidya’nın alanında uzman ve deneyimli olan ekibinin, yapacakları detaylı inceleme sonrasında kurulum sürecine ilişkin bir plan hazırlayacak ve hazırlanan plana göre bahçe kurulumu tamamlanacaktır.

Zeytin, birçok alanda kullanılan bir meyvedir. Kahvaltıların vazgeçilmezi olarak kullanılabildiği gibi yağı da ticari değer taşımaktadır. Dolayısıyla doğru olarak planlanan ve profesyonel olarak yapılan zeytin yetiştiriciliği ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Profesyonel Zeytin Bahçesi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Profesyonel zeytin bahçesi kurulumu,Agrolidya bünyesinde bulunan uzman ekip; tercih edilecek fidan türü, sulama sisteminin oluşturulması, kullanılacak gübreler ve benzeri aşamaların tamamını dikkate alarak kurulum gerçekleştirir.

Arazi Hazırlığı:

Zeytin ağacının köklerinin düzgün yetişebilmesi için arazi doğru olarak hazırlanmalıdır. Bu aşamadan önce yapılacak toprak analizi ile toprak içerisindeki organik madde, kil ve kireç gibi unsurların hangi oranda olduğunu öğrenilir. Ayrıca toprağın pH seviyesi de yine bu analizler ile öğrenilir.

Toprak analizi sonuçları dikkate alınarak, arazinin hazırlanması sürecinde kullanılacak gübreler belirlenir ve kök gelişimini desteklemek için toprak sürüm işlemi yapılır. Yapılan tüm işlemler sonucunda arazi, dikime hazır hale getirilir.

Dikim

Toprağın hazırlığından sonra arazinin bulunduğu bölgenin iklimi ve rakımı ile birlikte toprağın özellikleri dikkate alınarak hangi fidan çeşidinin dikileceğine karar verilir. Ayrıca fidan türünün belirlenmesi ile dikim mesafesinin de ne olacağı büyük ölçüde belirlenmiş olur. Dikim mesafesi dikkate alınarak fidanların dikileceği noktalar işaretlenir.

Dikimden hemen önce sulama sisteminin kurulumunu yapılır. Sulama ile zeytin verimliliğinin arttığı bilinmektedir. Dolayısıyla sulama, zeytin yetiştiriciliğinde çok önemlidir. Arazi şartları ve su durumunu dikkate alarak uygun bir sulama sistemi kurulur ve bunun ardından dikimi gerçekleştirilir.

Agrolidya Profesyonel Zeytin Bahçesi Kurulumu Hizmetleri

Profesyonel zeytin bahçesi kurulumu hizmetlerimiz ile hayalinizdeki zeytin bahçesine sahip olabilirsiniz. Her detayı düşünerek bahçe kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Ayrıca arazide kurulması planlanan işletme var ise onun projelendirilmesi ve benzeri işlemler için de hizmet veriyoruz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82