250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube

Tarraco Badem Fidanı

Tarraco Bademinin ağaç yapısı orta güçlüdür ve yarı dik büyür.  Budaması ve şekil vermesi çok kolay olup yarı bodur olarak nitelendirilebilir. Tarraco Badem Fidanı sık dikime en uygun badem çeşitleri arasındadır.
%15
İndirim
34.90 TL
Benzer Ürünler

Tarraco Badem Fidanı Özellikleri

Tarraco Badem Fidanı IRTA badem çeşidi ıslah programıyla İspanya’da 1991 yılında geliştirilen bir badem çeşididir. Tarraco Badem Fidanının ağaç yapısı orta güçlüdür ve yarı dik büyür. Tarraco Badem Fidanının budaması ve ağaca şekil vermesi çok kolaydır. Yarı bodur olarak nitelendirilebilir. Tarraco Badem Fidanı sık dikime en uygun badem çeşitleri arasındadır.

Tarraco Badem Fidanının çiçeklenmesi çok geçtir. Tarraco Badem Fidanıyla bahçe kurulumlarında dölleyici olarak Marinada ve Penta Fidan türleriyle birlikte kullanılmalıdır. Tarraco Badem Fidanı Fusiccocuma hastalığına dayanıklı, Red Leaf Blotcha (yaprak et yanıklığı) hastalığına hassastır. Tarraco Badem Fidanı orta ve geç sezonda hasat edilir. Tarraco Badem Fidanının iç randımanı %32 ve iç ağırlığı 1,7 gramdır. Tarraco Badem Fidanı ikiz iç yapmamaktadır.

Tarraco Badem Ağaç yapısı: Tarraco Badem Fidanı orta Kuvvetli bir ağaç yapısına sahip, orta seviyede dallanma yoğunluğuna sahip ve orta dikey büyüyen bir çeşittir. Tarraco Badem Fidanının budama ile terbiyesi kolaydır.

Tarraco Badem Fidanı Çiçeklenme zamanı: Tarraco Badem Fidanı çok geç çiçeklenen badem çeşitleri arasında yer alır. Islahçısı tarafından yapılan 12 yıllık gözlemler sonucunda Tarraco Badem Fidanı, Ferragnes Badem Fİdanından 10 gün ve üzeri daha geç tam çiçeklendiği gözlemlenmiştir. Çok yoğun bir çiçeklenme yapısına sahip olan bu Tarraco Badem Fidanı, orta seviyede bir çiçeklenme süresine sahiptir. Tarraco Badem Fidanı, Marinada Badem Fidanı ile benzer çiçeklenme yapısına sahiptir ve Marinada Badem Fidanı ile birlikte bahçe kurulması tavsiye edilir.

Tozlanma: Tarraco Badem Fidanı kendine verimli bir çeşittir. Tarraco Badem Fidanı çapraz tozlaşma olmadan da gayet iyi ürün verir. Çapraz tozlaşmayı teşvik edip daha iyi sonuçlar almak açısından yapılan gözlemler sonucunda Marinada Badem Fidanı ile iyi uyum sağladığı gözlenmiştir.

Tarraco Badem Fidanı Verimlilik: Tarraco Badem Fidanı erken verime yatar. Tarraco Badem Fidanı çok yüksek çiçeklenme ve meyve tutumu özelliğine sahip bir çeşittir.

Tarraco Badem Fidanı Hasat: Tarraco Badem Fidanı Ağustos sonu, Eylül başı gibi hasat edilir. Tarraco Badem Fidanının olgunlaşan meyvelerinin sallamayla dökülmesi ve kabuktan ayrılması çok kolaydır.

Tarraco Badem Fidanının Hastalıklara Karşı Direnci: "Fusicoccum" (Phomopsis amygdali Del.) Toleransı: çok toleranslıdır. "Kırmızı yaprak lekesi" (Polystigma ochraceum Whal.) Toleransı: duyarlı.

Tarraco Badem Fidanı Ticari Özellikler: Tarraco Badem Fidanı dert kabukludur. Tarraco Badem Fidanı 1,7gram iç meyve ağırlığına ve %32 iç randımana sahiptir. Tarraco Badem Fidanı %0,1 civarında ikizlik oranı ve pürüzsüz bir iç meyvesi vardır. Tarraco Badem Fidanı yağ oranı %5342, protein %24,6’dır. Tarraco Badem Fidanı iri ve çok güzel bir meyve kalitesine sahiptir.

Tarraco Badem Fidanı Genel Değerlendirme: Çok erken verime yatan, oldukça verimli bir çeşit olan Tarraco Badem Fidanı, budama ile kolay terbiye edilen bir ağaç yapısına sahiptir. Tarraco Badem Fidanı kendine verimli ve çok geç çiçeklenen çeşitler içerisinde yer alması ve iri meyveye sahip olması özelliklerindendir. Tarraco Badem Fidanı özellikle büyük badem bahçelerinde Marinada çeşidi ile birlikte çok başarılıdır.

Fidan satın alırken bilmeniz gerekenleri aşağıdaki açıklamalardan okuyabiliriz.

Tüplü Fidan Nedir?
Tüplü fidanlar, kökleri toprak içinde ve poşetli şekilde korunan fidanlardır. Yılın her dönemi, 12 ay boyunca toprağıyla birlikte dikilme olanağı olan fidan çeşitleridir. Tüplü fidanlarımızın boyları poşetli oldukları için açık köklüye göre daha kısadır, toprağa dikildikten sonraki dönemde hızlı bir şekilde aynı boya gelirler.

Fidanlarımız kargo aşamasında ısı farkından dolayı solgun görünebilir, dikiminden sonra canlı ve parlak görünümüne kavuşacaktır. Bir süre sonra toparlanır ve dikildiği bölgeye uyum sağlar. Bu durum tamamen geçici ve olağandır.

Açık Köklü Fidan Nedir?
Kış dönemi dediğimiz, Ekim başından Mart sonuna kadar olan 6 aylık zaman diliminde dikilebilen fidanlardır. Açık köklü fidanlar, biraz daha uzun olur. Ancak bu durum tamamen geçicidir. Açık köklü fidanların nakliyesi biraz daha ekonomiktir ve toplu alımlar için kolaylık sağlar.

Açık Köklü Fidanlar Kargo Aşamasında Kurur Mu?
Açık köklü fidanlar kargo aşamasında zarar görmemesi ve köklerin suyunu çekmemesi için iyice sarılıp bantlanarak kargolanır.Kış dönemi uyku durumundaki bitkinin köklerine, nemli ve rutubetli ortam sağlandığı taktirde günlerce hayatta kalabilir. Açık köklü fidanlarımız kargo öncesinde gerekli kök budamaları yapılarak en sağlıklı şekilde size ulaşmaktadır.

Fidanlarımı Diktim, Ne Zaman Meyve Alabilirim?
Ceviz Fidanlarımız, dikildiği yıl itibari ile üzerinde 1-2 adet meyve görülebilir ama bu meyveler bitki gelişimini olumsuz etkileyeceği için ilk 3 yıl koparılması tavsiye edilir. Meyve Fidanları ve Narenciye Fidanları 3-4 yaş aralığında meyve vermektedir. Meyve alabilme durumu her fidana ve bulunduğu konumunun iklim şartlarına, toprak yapısına ve bitki besleme koşullarına göre farklılık göstermektedir. 

Açık Köklü İle Tüplü Fidan Arasındaki Boy Farkının Sebebi Nedir?
Açık köklü fidanlar tüplü fidanlardan daha uzun, daha hızlı mı büyüyor gibi sorular aklınıza gelebilir. Açık köklü fidan ve tüplü fidan bir sonraki sene ortalama olarak aynı boya gelecektir. Bu nedenle açık kök ile tüplü fidan yetişme kriterleri aynıdır.

Açık köklü fidan dikimden sonra tepe budaması yapılıp boyu %40'a kadar kısaltılmaktadır. Fidan boylarından dolayı açık köklü veya tüplü seçimi yapmak çok doğru değildir.Fidanın boyundan çok kök kalitesi en önemli kriter olmalıdır.

Tozlayıcı Nedir?
Fidan açıklamalarında tozlayıcı ifadesi varsa, hasat açısından oldukça önemli bir husustur. Bazı fidanlar çiçeklenirken hem erkek hem de dişi olarak çiçek açabilir. Tozlayıcıya gerek duymaz. Bu fidanlar kendine verimlidir. Kendi başına dikilince bolca meyve verebilecektir. Eğer bir fidanda Tozlayıcı bilgisi verilmişse, bu fidan sadece dişi çiçek açmakta ve kısır demektir. Bu sebeple tozlayıcı olarak verilen türün alınması önerilmektedir. Fidanlardan her iki şekilde de meyve alırsınız ancak, önerilen tozlayıcı ile dikilirse meyve oranı artar.

Fidanlarımız Neden Sertifikalıdır?
Sertifikalı meyve fidanları Tarım Bakanlığı tarafından verilen belge ile satılmakta ve üretilmetedir. Sertifikalı fidan Tohum Tescil Sertifikasyon Genel Müdürlüğünce kayıtlı, gerekli kontrolleri yapılmış fidandır. Gerekli tüm şartların sağlanmış olan fidanlara ilgili kuruluş tarafından sertifika hakkı verilmektedir. Fidan üretilen arazilerin toprak kontrolü ve analizleri yapılarak, İl Tarım Müdürlüğünce incelenmektedir. Kaliteli, verimli, hastalıksız ve devlet tarafından denetlenmiş fidan dikmek için Sertifikalı fidan temin etmeniz oldukça önemlidir.

Fidanlarımız Neden Aşılıdır?
Aşılama, iki bitkinin kaynaştırılarak büyütme tekniğidir. Bitkinin üst kısmına gelen yerine kalem, kökünü meydana getiren kısmına ise anaç adı verilir. Doğru fidan üretimi ve virüs testi için aşılama önemli bir uygulamadır. Farklı yollarla çoğaltılmaya çalışılan çeşitlerin önüne geçilmesi aşılama ile mümkündür. Bazı anaçların özelliklerinden yararlanmak için de aşılama çok faydalı bir uygulamadır.

Aşı yapılacak anaç da seçilen çeşit kadar önemlidir. Son yıllarda özellikle doku kültürü anaçlarla kurulan bahçelerin gelişi çok hızlı olmakta ve böylelikle yatırımın geri dönüşü çok daha hızlı olmaktadır.

Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarımızı artık dijital platformlardan sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor.

Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen, güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Sertifikalı ceviz fidanı, sertifikalı badem fidanı, sertifikalı zeytin fidanı, antep fıstığı fidanı, meyve fidanı anaçları ve birçok fidan çeşidi www.agrolidya.com ’da en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Agrolidya’dan Nasıl Sipariş Verebilirim?
www.agrolidya.com 'da dilerseniz web sitemizden güvenli şekilde kredi kartı ve havale yöntemiyle, dilerseniz iletişim numaralarımızdan bizi arayarak veya whatsApp sipariş hattımızdan bize ulaşarak sipariş verebilirsiniz.

Ne Kadar Kargo Ücreti Öderim?
www.agrolidya.com 'da 250 lira ve üzerindeki siparişlerinizde kargo bedavadır. 250 lira altında kalan siparişlerinizde alacak olduğunuz ürünlerin hacimlerine göre  kargo bedeli ödeme ekranındaki toplam sipariş tutarınıza eklenecektir.

Ürünleri Nasıl Gönderiyorsunuz?
Satın aldığınız ürünler özel korumalı ambalajlarımızla özenle paketlenip kargoya verilmektedir.

Satın Aldığım Ürünler Kargoda Zarar Görürse Ne Yapmam Gerekir?
Satın aldığınız ürün zarar görmüş olarak size gelirse veya yanlış ürün gelirse ilk olarak bizimle iletişime geçiniz.

Siparişimi İptal Etmek İstersem Paramı Geri Alabilir miyim?
Satın aldığınız üründen memnun kalmazsanız veya başka bir sebepten dolayı siparişinizi iptal etmek isterseniz bizi aramanız yeterlidir.

Agrolidya’ya Ne Kadar Güvenebilirim?
Agrolidya yarım asırlık tecrübesiyle sertifikalı fidan üretimi ve satışı yapmaktadır. Ülkemizde üreticilerle buluşturduğumuz milyonlarca verimli fidanımız en büyük referansımızdır. Web sitemizden yapacağınız tüm alışverişler 256 Bit SSL güvenlik sertifikasıyla koruma altındadır.

Güvenli Alışveriş

Güvenli Alışveriş

SSL Güvenlik Sertifikası ve KVKK Kapsamında verileriniz güvende.
Kolay iade

Kolay İade

Satın aldığınız ürünler 14 gün içerisinde iade edilebilir.
Destek

Müşteri Hizmetleri Desteği

Müşteri destek merkezimizle iletişim kurarak destek alabilirsiniz.
Zamanında Teslimat

Zamanında Teslimat

Ürünleriniz en geç 3 iş günü içerisinde paketlenip, kargoya teslim edilir.

Yeni Eklenen Ürünler

Blog Haberleri

Tüm Blog İçerikleri
Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45