250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
Tüplü Fidanlar Nasıl Dikilir?

Tüplü Fidanlar Nasıl Dikilir?

Tüplü fidanların yılın her mevsiminde dikimi yapılabilir. Tüplü fidan dikimi yaparken ilk olarak bitkinizin tüp poşetini veya saksısını farklı yerlerinden keserek, toprağı dağıtmadan çıkartınız. Poşeti veya saksıyı çıkarttıktan sonra toprak dışına çıkan fazla kökleri makas yardımıyla temizleyiniz. Köklerin temizlik aşamasını tamamladıktan sonra; hazırlamış olduğunuz çukura dik şekilde yerleştiriniz. (Aşı yetinin toprağın üzerinde kalacağına dikkat etmelisiniz.)

Bitkiyi hazırladığınız çukura yerleştirdikten sonra toprak ilave ederek kökleri iyice kapatınız. Köklerin hava almayacağından emin olmak için ayağınızla toprağı bastırarak; sıkıştırma işlemini gerçekleştiriniz. Dikim işlemi tamamlandıktan sonra bitki çevresinde sulama havzası oluşturun ve mutlaka bitkiye can suyu veriniz.

Fidan dikimi yapılan iklime göre haftalık veya 2 haftalık aralıklarla fidanınızı sulamanız önerilmektedir. Fidan dikim işlemi tamamlandıktan sonra bitki destek çubuğu veya kazıkla bitkinizi rüzgârdan dolayı hareket etmesiniz engellemek gerekmektedir. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra fidanınız kök salmaya hazır demektir. Belirli aralıklarla fidanınızı sulamayı,ihtiyaç duyduğu gübreyi vermeyi ve gelişimini takip etmeyi unutmayınız.

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45