250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube
Vairo Badem Özellikleri

Vairo Badem Özellikleri

Vairo Badem Fidanı

IRTA badem çeşidi ıslah programıyla İspanya’da 1991 yılında geliştirilen bir badem çeşididir.

 Ağaç yapısı: Çok Kuvvetli bir ağaç yapısına, orta seviyede dallanma yoğunluğuna sahip ve orta dikey büyüyen bir çeşittir. Budama ile terbiyesi çok kolaydır.

Çiçeklenme zamanı: Geç çiçeklenen badem çeşitleri arasında yer alır,Islahçısı tarafından yapılan uzun yıllar süren gözlemler sonucunda Guara badem çeşidinden daha geç,Ferragnes çeşidinden 3-5 gün daha erken çiçeklendiği gözlemlenmiştir.Çok yoğun bir çiçeklenme yapısına sahip olan bu çeşit,orta sevideye bir çiçeklenme süresine sahiptir.

Tozlanma:Kendine verimli bir çeşittir,Çapraz tozlaşma olmadan da gayet iyi ürün verir. Çapraz tozlaşmayı teşvik edip daha iyi sonuçlar almak açısından yapılan gözlemler sonucunda Constanti ve Guara çeşitleri ile birlikte kurulan bahçelerde çok iyi uyum sağladığı gözlenmiştir.

Verimlilik: Erken verime yatar, Çok yüksek çiçeklenme ve meyve tutumu özelliğine sahip bir çeşittir.Yeni sürgünlerde ve gövdede yoğun meyve tutumu olur.

Hasat: Erken hasata gelen badem çeşitlerindendir,Ağustos ayının ikinci yarısı gibi hasat edilir.Olgunlaşan meyvelerin sallamayla dökülmesi ve kabuktan ayrılması çok kolaydır.

Hastalıklara karşı direnç: "Fusicoccum" (Phomopsis amygdali Del.) Toleransı : toleranslı." Kırmızı yaprak lekesi" (Polystigma ochraceum Whal.) Toleransı : çok toleranslıdır.

Ticari Özellikler:Sert kabuklu,1,2gram iç meyve ağırlığına ve %29 iç randımana sahiptir.%0,1 civarında ikizlik oranı ve pürüzsüz bir iç meyvesi vardır.Yağ oranı %52,7,protein %24,5 dır.

Genel Değerlendirme:Erken verime yatan,oldukça verimli bir çeşit olan Vairo,budama ile kolay terbiye edilen bir ağaç yapısına sahiptir.Kendine verimli ve geç çiçeklenen bademler arasında verimliliği ile ön plana çıkmaktadır.

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45