Ucb 1 Antep Fıstığı Anacı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Ucb 1 Antep Fıstığı Anacı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

UCB 1 Antep Fıstığı Anacı endüstri de en geniş dikim alanı olan ve en çok test edilen anaçtır. Doku kültürü laboratuvarlarında üretilir. UCB 1 Antep Fıstığı Anacı doku kültürü olmasının sağladığı avantajlar nedeniyle üreticiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Toprak kökenli Phytophthora Fungal hastalıklarına, Nematod, tuzluluğa dayanıklı ve soğuğa tolerant bir anaç olup çok güçlüdür. UCB 1 Antep Fıstığı Anacı, Antep Fıstığı için en yeni en popüler bir anaçtır. Bahar da araziye dikilir. Dikildikten 3-4 ay sonra aşılanabilir veya yaz mevsiminde dikim yapılıp, takip eden sonbahar da aşılama yapılır. Saksı içinde yetiştirilen anaçlar her mevsim dikim kolaylığı ve kalitesi sağlamakta olup torf içinde sağlıklı kökler oluşturur. 

UCB 1 Antep Fıstığı Anacı fıstığın kültüre alınmış sulanabilen tek anacıdır. Bitkiyi hızlı büyütür ve hızlı verime getirir. Sulama yapılabildiği için yıllık sürgün uzunluğu daha uzun olmaktadır. Bu sebeple kendi halinde yetişmiş normal ağaçlardan çok daha verimli olurlar. 

Ucb 1 Antep Fıstığı Anacı satın almak için tıklayınız

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82