Mayer Bodur Limon Fidanı

Mayer Bodur Yediveren Limon Fidanı diğerlerine göre soğuklara karşı daha dayanıklıdır. Gönderilecek fidanlarımızın üzerinde yeni tomurcukları mevcuttur.
174.90 TL
Kargo
Kargo 1000
Benzer Ürünler

Mayer Bodur Limon Fidanı Hakkında Bilgilendirme

Limon, çeşitli bölgelerde yetiştirilen bir bitkidir. Bitkinin meyveleri orta büyüklükte, yuvarlak ve ekşidir. Bolca çiçeklenen bitkiden bol miktarda meyve elde edilir. Ülkemizde sıklıkla Akdeniz bölgesinde yetiştirilen limon, Ege bölgesinde de yetiştirilmektedir. Limon yetiştirmek isteyip de bulunduğu bölgeden dolayı limon yetiştiremeyenler evde, balkonda, bahçede kolaylıkla fidan yetiştirebilir. Mayer bodur limon fidanı kolaylıkla yetiştirilebilen bir fidandır. Saksıda veya bahçede kolaylıkla yetiştirilebilir olan fidan bodur ağaçlar sınıfında yer almaktadır. Fidanın bodur olması da saksıda kolay yetiştirme imkanı sunmaktadır. Evde, bahçede kolaylıkla fidan yetiştirmek isteyenler Agrolidya web sitemiz üzerinden kolaylıkla fidan temin edebilir, fidan yetiştirerek verimli meyve elde edebilir.

Mayer Bodur Limon Fidanı Nedir?

Mayer bodur limon fidanı yetiştirmesi en kolay fidanlardan biridir. Evinin veya ofisinin bahçesi olmayanlar limon yetiştirmek için bu fidanı tercih ediyor. Fidan bodur olması sayesinde saksıda kolaylıkla yetiştiriliyor. Saksıda fidan yetiştirmek isteyenler evinde, ofisinde, bahçesinde, balkonunda kolaylıkla fidan yetiştirebiliyor. Bol çiçeklenen limon fidanı gelişimini tamamladıktan sonra verimli meyve vermeye başlıyor. Meyveleri orta büyüklükte olan ve yuvarlak şekilde olan fidan, ekşi ve hoş kokulu meyveler veriyor. Fidan çiçeklendiğinde çiçeklerden ve yapraklardan çevreye hoş kokular yayılıyor. Limon yetiştiricilerin büyük çoğunluğu fidandan gelen hoş koku için evlerinde limon yetiştirmek istiyor.

Mayer Bodur Limon Fidanı Özellikleri 

Mayer bodur limon fidanı farklı alanlarda kolaylıkla yetiştirilebilir olmasıyla tercih ediliyor. Evde, ofiste, balkonda veya bahçede saksıda fidan yetiştirmek oldukça kolay... Temin ettiğiniz limon fidanını ister saksıda ister bahçede yetiştirebilirsiniz. Fidan eğer saksıda ve kapalı ortamda yetiştirilecekse ülkemizin her bölgesinde yetiştirilebilir. Fakat fidan yetiştiriciliği bahçede ve açık alanda yapılacaksa belirli bölgelerde yetiştirilir. Diğer limon fidanlarına göre soğuğa karşı dayanıklı olan Mayer bodur limon fidanı ülkemizde en yaygın yetiştirilen limon fidanlarından biri. Bodur ağaç sınıfında yer alan limon fidanı soğuğa kolay adapte olmasıyla bilinir. Soğuk havalarda kendini hava koşullarına uygun hale getirir ve meyve vermeye devam eder. Diğer limon türlerine göre soğuk havalarda daha fazla limon verir. Bu nedenle farklı bölgelerde sıklıkla yetiştirilen limon türüdür.

Mayer bodur limon fidanı aşılı ve tüplüdür. Aşılı ve tüplü olarak gönderilmektedir. Fidanın tüplü olması birçok avantajı beraberinde getirir. Tüplü fidanlar yılın her mevsimi rahatlıkla dikilir. Fidanlar tüplü olarak gönderildiğinde 12 ay boyunca bahçeye veya saksıya kolaylıkla dikilir. Tüplü fidanlardan daha iyi verim alınmaktadır. 2 yaşında gönderilen fidanlar meyve vermeye başlar. 3 yaşını tamamlayan fidanlar ise daha iyi meyve verir. Fidanlar kolay yetiştirilir. Bir adet fidan yetiştirilebileceği gibi birden fazla fidan da yetiştirilebilir. Fidan yetiştirmek isteyenler ihtiyacı olan fidanı Agrolidya web sitemiz üzerinden temin edebilir.

Mayer Bodur Limon Fidanı Tüplü Nedir?

Mayer bodur limon fidanı tüplü olarak satışa sunulur. Fidanın tüplü olması bazı avantajları beraberinde getirmektedir. Tüplü fidan, poşet içerisinde fidan yetiştiriciliğidir. Fidanlar poşet içerisinde toprakta tutulur. Toprakta tutulan fidanlar yıl içinde her zaman temin edilebilir ve dikilebilir. Açık fidanlar ise sadece belirli zamanlarda dikilir. Tüplü fidanlar daha verimlidir. Gelişimini sürdürdüğü için meyve vermeye başlar. Fidanlar 2 yaşındadır. Alınan fidanlar bahar aylarında bolca çiçeklenir. Eğer bahar aylarında fidan sipariş edilirse çiçeklerin zarar görmemesi için özel ambalaj kullanılır. Fidan, taşıma durumundayken herhangi bir hasar almadan adrese teslim edilir. Taşıma durumundaki fidanlar tüplü olarak adrese gönderilir. Fidan dikileceği zaman tüpten çıkarılır. Tüp içerisindeki fidanın kökleri toprağa bağlıdır. Bu sayede fidanın dikimi daha kolay olacaktır.

Mayer Bodur Limon Fidanı Yetiştiriciliği 

Mayer bodur limon fidanı kolay yetişen bir fidandır. Bodur limon fidanı bahar döneminde çiçeklenir. Bolca çiçeklenen fidanın meyveleri de boldur. Mayer bodur limon fidanı evde kolaylıkla yetiştirilebilir olduğu için tercih edilmektedir. Genellikle ev, ofis, oda ve balkonda yetiştirilen fidan bahçede de yetiştirilebilir. Diğer limon çeşitlerine göre soğuğa karşı daha dayanıklıdır. Limon fidanı yetiştiriciliğinde dikkat edilmesi gerekenler:

  • Saksıda yetiştirilecekse uygun genişlikte saksı kullanılmalıdır. 
  • Toprakta yetiştirilecekse uygun toprak tercih edilmelidir. 
  • Ilıman iklimlerde yetiştirilir. 
  • Fidanlar arasında mesafe olmalıdır. 
  • Fidanlar doğru aralıkta sulanmalıdır.

Mayer bodur limon fidanı yetiştirmek isteyenler öncelikle fidanı nerede yetiştireceğine karar vermelidir. Fidanı saksıda yetiştirmek isteyenler 10 - 15 litre büyüklükte saksılar kullanmalıdır. Saksı içerisine uygun toprak yerleştirilmelidir. Ilıman iklimlerde daha iyi yetişen fidanlar saksıda yetiştirildiğinde soğuk iklimlerde de yetişebilir. Soğuk iklimlerde iç mekanda fidan yetiştirmek daha doğru olacaktır. Limon için kullanılan toprağın bol humuslu olması gerekir. Bol humuslu, süzgeç ve verimli topraklarda limon fidanı daha iyi gelişir.

Soğuk havalara karşı dayanıklı olan fidanın bulunduğu ortamdaki ısı -5 derecenin altına düşmemelidir. Fidan bol güneşi sever. Fidanlar eğer bahçeye dikilecekse ve birden fazla fidan dikilecekse her fidan arasında 6 metre mesafe olmalıdır. Fidanlar 10 - 15 günde bir sulanmalıdır. Fidanın bulunduğu iklim ve toprak yapısına göre sulama sıklığı ve miktarı değiştirilebilir. Fidanın bulunduğu toprak gübrelenebilir. Gübreleme işlemi kışın azot ağırlıklı olmalıdır. Fidanın çiçeklenme döneminde ise fosfor ve potasyum ağırlıklı gübreleme yapılmalıdır.

Mayer Bodur Limon Fidanı Fiyatı ve Siparişi

Mayer bodur limon fidanıAgrolidya web sitemiz üzerinden kolaylıkla temin edilebilir. Fidanlar özel ambalajında adrese gönderilmektedir. Özel ambalaj sayesinde fidanların zarar görmesi önlenir. Fidanlar temin edildiğinde toprağa dikilmeli ve sulanmalıdır. Sulama işlemi fidan gelişimini tamamlayana kadar aksatılmadan yapılmalıdır. Satın alınan fidanlar taşıma süresi boyunca sarsılabilir. Fidan toprağa dikildikten sonra sulandığında iki güne kadar canlanır ve toparlanır. Böylelikle fidanlar sağlıklı bir şekilde yetiştirilir. Web site üzerinden satın alınan fidanlar Tarım Bakanlığı onaylıdır. Limon fidanı sertifikalı olarak gönderilmektedir.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82