Misket Bodur Limon Fidanı

Misket Bodur Limon Fidanı Nisan Mayıs ayları civarında çicek açmaya başlar.. Normal şartlarda meyve dönemi Kasım Şubat arasıdır.
174.90 TL
Kargo
Kargo 1000
Benzer Ürünler

Misket Limon Fidanı tarihte ilk olarak İran’da görülmüştür, daha sonra Brezilya ve Avusturya’da görülmüştür. Kullanım alanı olarak taze ve konserve limon suyu, donmuş limon suyu, donmuş limonata ve toz limon suyu yapımında kullanılarak geniş bir pazar hacmi vardır.
Misket (Lime) Bodur Limon meyveleri hem C vitamini hem de antioksidan ile doludur. Misket limon ; kilo vermeye, bağışıklığı arttırmaya, demir emilimini arttırmaya, böbrek taşlarını önlemeye, kalp sağlığını iyileştirmeye ve kanserle savaşmaya yardımcı olabilir. 


Misket (Lime) Bodur Limon Özellikleri 

Ülkemizde yakın zamanda Antalya ve Mersin bölgelerinde Misket Bodur Limon Fidanı bahçe kurulumu artış göstermektedir. Genel olarak ılıman iklimin hâkim olduğu bölgelerde yani Mayer Limon fidanının yetişebildiği her yerde yetiştirilebilir.
Misket Bodur Limon Fidanı Nisan ve Mayıs ayları civarında çiçek açmaya başlar. Misket Bodur Limon Fidanı çiçeklenmeden sonra oluşan meyveleri yeşil olarak görünür. Ortalama olarak 6 dm büyüklüğünde ve diğer limonlara göre boyutu küçük meyveler oluşturur. 
Misket (Lime) Bodur Limon fidanımızın ürün görsellerinde de göreceğiniz gibi üzerinde meyveleri yeşil renktedir. Misket bodur limon fidanları 2-3 yaşındadır. Misket (Lime) Bodur Limon Fidanı mevsimsel duruma göre sürekli meyve verir. Misket (Lime) Bodur Limon Fidanı iki yaşından itibaren meyve vermeye başlar.


Misket (Lime) Bodur Limon Farkı Nedir

Misket limon diğer limon çeşitlerine göre daha düşük pH değerine sahiptir yani daha asitlidir. Limona göre daha acı tadı olan Misket limon, ayrıca daha az protein ve daha fazla karbonhidrat içerir. Misket limon, limona göre daha az şeker oranına sahiptir.


Lime Limon Ağacı Kaç Kilo Meyve Verir

Misket limonu araziye dikildikten 2 yıl sonra meyve vermeye başlar fakat meyve sayısı az olur en verimli dönemi 10 yaşıdır. 10 yaşına gelmiş bir lime limon ağacından ortalama olarak 70 kilo meyve alınır.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82