Bacon Avokado Fidanı 

Bacon Avokado Fidanı doğru şekilde yetiştirildiğinde 3-5 yılda meyve verir. Bacon Avokado Fidanından 10-12 yaşından itibaren ekonomik verim alınmaya başlanır.
160.00 TL
Kargo
Kargo 1000
Benzer Ürünler

Bacon Avokado Fidanı Hakkında

Bacon Avokado, avokado cinsleri arasında yoğun tercih edilen bir türdür. Diğer cinslerden çeşitli yönleriyle ayrılan Bacon Avokado yetiştiricilerini memnun etmesi ve pazar payının geniş olması ile dikkat çekmektedir. Firmamız yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle en kaliteli ve en sağlıklı Bacon Avokado fidanı üretimini ve satışını yapmaktadır
 

Bacon Avokado Fidanı Özellikleri

Bacon Avokado fidanı diğer avokado cinslerine kıyasla daha yüksek boyludur ve dikine gelişir. Yaprakları ezildiğinde etrafa anason kokusu saçar. Soğuğa en dayanıklı avokado cinslerindendir. Fidan -2 ila -3 derece soğuklarda dahi yetişebilir.

Bacon Avokado fidanının meyvesi büyük bir yumurtayı andırır. Oval yapıda ve ortalama büyüklüktedir. Meyvesi olgunlaşmaya başladıkça alt kısmında çatlaklar oluşur ve daha koyu bir renk alır. Meyvelerinin üzerinde sarı noktalar vardır ve hafif pürüzlüdür. Kabuğu ise parlak yeşil renktedir. Bazı avokado türleri gibi olgunlaştıkça meyvesinin rengi değişmez. Sadece alt kısmı biraz daha koyulaşır ve olgunlaşıp olgunlaşmadığını anlamak için dokunmak gerekir.

Bacon Avokado Fidanının meyvesi hafif kremamsı bir lezzete sahiptir ve Hass cinsine nazaran yağ oranı daha azdır. B tipi çiçeklenme türüne sahip olan Bacon Avokado Fidanı Hass gibi A tiplerinin tozlanmasını sağlamak için de kullanılır.

Bacon Avokado Fidanının çiçeklenmesi genellikle mart ayının başında başlar. Mayıs ayının ilk haftasına kadar devam eder. Fidanın meyve ağırlıkları genellikle 170 ila 510 gram arasında değişir. Çekirdekleri orta büyüklükte olup meyve etinde yağ içeriği yüzde 15 seviyelerindedir. Lezzetli bir avokado çeşidi olup meyve etinin kuru madde içeriği yüzde 25 seviyesindedir.
Soğuğa dayanıklı, verimliliği yüksek bir avokado çeşidi olmasının yanında Bacon Avokado taşımaya uygundur. Bu yüzden paketlendikten sonra istenen pazara taşınabilir. Bu da pazarda ilgi görmesinin nedenlerinden birisidir.

Bacon Avokado fidanı üzerinde meyve uzun süre kalamaz. Bu yüzden hasat zamanı kasım-ocak ayları arasında, dar bir dönemdir. Meyvesi özellikle cilt sağlığı ve cilt bakımında yoğun olarak kullanılır. Fosfor, bakır, demir, magnezyum, potasyum içerir. A, B, C, E, K vitaminleri yönünden oldukça zengin olup sindirim sistemini düzenler. Kanserle mücadele eder. Göz, kalp sağlığını korur. Kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olur.
 

Bacon Avokado Fidanı Ne Zaman Dikilir?

Bacon Avokado fidanı ılıman iklime sahip yerlerde bahçe olarak yetiştirilebileceği gibi soğuk bölgelerde evlerin, ofislerin cam kenarlarında saksıda yetiştirilebilir. Bunun için dikim zamanının herhangi bir önemi yoktur. Poşet torbada satışı yapıldığı için her mevsim dikimi yapılabilir. Firmamızdan satın alacağınız Bacon Avokado fidanları tüplü bir şekilde tarafınıza ulaşır ve kargoda zarar görmeyecek şekilde ambalajlanır. Fidanların bahçeye dikimi 6’şar metre mesafede yapılabilir.

Her ne kadar Bacon Avokado fidanı sıcağı sevse de gövdesi doğrudan gün ışığı almaktan hoşlanmaz. Bu yüzden kendi gövdesine gölge yapacak düzeye gelene kadar dikildikten sonra gövdesine gölgeleme yapılmalıdır. Kendi gölgesi gövdesini gün ışığından koruduktan sonra gölgelendirme sonlandırılabilir.

Toprak seçiciliği çok fazla olmasa da Bacon Avokado fidanı dikmek için az killi, su tutma oranı düşük topraklar daha elverişlidir. Bitki suyu sevse de toprağının uzun süre sulu kalması köklerinin zarar görmesine neden olur. Drenaj ayarının iyi yapılması ile uygun dikim ortamı oluşturulabilir.
 

Bacon Avokado Fidanı Bakımı Nasıl Yapılır?

Bacon Avokado fidanı dikildikten sonra sağlıklı kalabilmesi, gelişebilmesi ve meyve verimliliği için iyi bakım gerekir. Fidanın bakımını başlıca şu başlıklarda toplayabiliriz:

  • Budama,
  • Sulama,
  • Gübreleme.

Bacon Avokado fidanı genellikle temmuz ayında meyveye durur. Meyve oluştuktan sonra dalların gürleşmesi için taç budama uygulanır. Toprağının nemi kuruduktan sonra bolca sulanabilir. Bu yüzden toprağının nem düzeyi takip edilmeli, nem kuruduktan sonra su verilmelidir. Sık sulamaktan ziyade her seferinde bol sulamaya dikkat edilmelidir.

Bacon Avokado fidanı çiçek döneminde fosfor içerikli gübreyle gübrelenebilir. Çiçekli iken daldan veya kökten gübre verilmesi tavsiye edilmez. Meyveler ceviz büyüklüğüne eriştikten sonra yeniden gübreleme işlemine devam edilebilir. Meyve tutmadan itibaren azot ve potasyum içerikli gübreler verilebilir.
 

Sertifikalı Bacon Avokado Fidanı Satışı

Bacon Avokado fidanı verimliliği yüksek bir cinstir. Fakat bunun için öncelikle fidan seçiminin doğru yapılması gerekir. Eğer fidan seçimi doğru yapılmazsa hem emeğiniz hem paranız boşa gidebilir. Bu noktada öncelikle satın alacağınız fidanların sertifikalı olmasına dikkat etmelisiniz. Sertifikalı fidanların denetimleri gerekli kurumlar tarafından yapılır ve gelişim süreçleri izlenir. Onay alması halinde sertifika verilir. Bunun sonucunda da kalite düzeyi yüksek, verimliliği üst düzey, herhangi bir hastalık taşımayan fidanlara sahip olursunuz.
İkinci olarak seçeceğiniz Bacon Avokado fidanı tüplü olmalıdır. Tüplü fidanların kalitesi ve verimliliği yüksek olup istediğiniz neticeye ulaşmanız daha kolay olur. 
 

Bacon Avokado Fidanı Fiyatları ve Siparişi

Bacon Avokado fidanı fiyatları fidan yaşına göre değişmektedir. Tüpteki fidanın yaşı doğrudan meyveye durma süresini de etkilediği için zaman zaman farklı fiyatlarla karşılaşılabilir. Agrolidya olarak her zaman kaliteyi uygun fiyatla buluşturma hedefindeyiz. Bunun için piyasa koşullarında her zaman en sağlıklı, en güvenilir fidanlara cazip fiyat fırsatlarıyla sahip olmanızı sağlıyoruz.
Çiftçilerimizi ve bitki sevdalılarını mutlu etmek için bol meyveli, uzun ömürlü fidanları güvenli ödeme yöntemleriyle satışa açıyoruz. En kolay şekilde sayfamız üzerinden dilediğiniz adette sipariş verebilir, alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişleriniz kısa sürede işleme alınacak, hızlı kargo seçeneği ile Türkiye’nin her neresinde olursanız olun adreslerinize ulaştırılacaktır. Yarım asırlık tecrübemizden yararlanabilir, emeğinizin ve paranızın karşılığını en iyi şekilde alabilirsiniz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82