Fuerte Avokado Fidanı

Agrolidya.com, Fuerte Avokado fidanı satışında uygun fiyat politikası ile hizmetinizdedir.Üstelik 250 TL üzeri alışverişlerinizde kargo bedava.
160.00 TL
Kargo
Kargo 1000
Benzer Ürünler

Fuerte Avokado Fidanı Hakkında

Fuerte Avokado fidanı en fazla yetiştirilen avokado türlerinden birisidir. Meksika-Guatemala soyunun melezi olan bitki son yıllarda ülkemizde de rağbet görmekte, pazar değerinin yüksek olması ile de öne çıkmaktadır. Bitki cilt sağlığı ve cilt bakımı alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Göz ve kalp sağlığını korumakta, kan basıncını düzenlemekte, zengin vitamin içeriği ile besleyici niteliktedir. Firmamız yarım asırlık tecrübesini ve deneyimini online alışveriş ayrıcalığıyla sizlere sunmakta, ihtiyacınız olan Fuerte Avokado fidanlarına en kaliteli ve en sağlıklı şekilde ulaşma fırsatı vermektedir.
 

Fuerte Avokado Fidanı Özellikleri

Fuerte Avokado fidanının meyvesi armut şeklindedir. Yeşil renkli kabuğu vardır. Kabuğu derimsi yapıda olup kolay soyulur. Yaprakları ezildiğinde etrafa anason kokusu yayar. Soğuklara orta derecede dayanım gösteren bitki, dikildikten sonra 4 ila 7 yıl arasında meyve vermeye başlar. Çiçek yapısı B tipinde olan Fuerte Avokado fidanı aynı çiçek tipine sahip avokadoların farklı zamanlarda çiçek açması sayesinde birbirini tozlayabilmektedir. Bu yüzden de Fuerte Avokado fidanının tozlayıcısı Hass, Zutano, Bacon veya Jalna olabilir.
Fuerte Avokado fidanı mart ve mayıs aylarının ilk haftalarında çiçeklenir. Düzenli verimliliği olan bir türdür ve meyve ağırlığı daha çok 150 ila 500 gram arasındadır. Meyvenin tohumu orta büyüklükte olup etindeki yağ içeriği yüzde 19 ila 20 arasındadır. Kuru madde içeriği ise yüzde 29 ila 30 arasındadır.
 

Tüplü Fuerte Avokado Fidanı Nasıl Dikilir?


Fuerte Avokado fidanı doğru dikim ve bakım ile oldukça uzun ömre ve verimliliğe sahiptir. Türkiye’de 50 yaşını geçmiş Fuerte Avokado fidanları bulunmaktadır ve 100 yıl tam verim verebilmektedir.
Fidanların dikimi için ideal aralık 6*6 şeklindedir. Bu durumda bir dönüme 30 adet fidan dikilebilmektedir. Dikimden önce arazi sürülüp tesviye edilmeli, her fidan için 60 cm genişliğinde ve 60 cm derinliğinde çukurlar açılmalıdır. Çukurlardan çıkan topraklar yanmış hayvan gübresiyle karıştırılmalı, sonrasında yeniden yarıya kadar bu karışımlı toprakla doldurulmalı ve fidan dikilmelidir. Kalan karışımlı toprakla fidanın dibi kapatılmalı ve can suyu verilmelidir. Can suyu bolca verilmelidir, böylece dikim tamamlanmalıdır. Firmamızdan satın alacağınız Fuerte Avokado fidanı yılın her mevsimi dikime hazırdır.
Her ne kadar avokado fidanları sıcak bölgeleri sevse de gövdeleri doğrudan gün ışığını sevmez. Bu yüzden bitki kendi gövdesini gölgeleyinceye kadar gölgeleme yapılmalıdır.
Fidanların dikildiği toprak az killi su tutma oranı düşük olursa daha iyi olur. Her ne kadar avokado suyu sevse de köklerinin zarar görmemesi için toprağının uzun süre sulu kalmaması gerekir. Drenaj ayarlamasının doğru yapılarak bu sağlanabilir. Sulama işlemi toprağın nemi kuruduktan sonra yapılmalı ve bol su ile sulanmalıdır.
 

Fuerte Avokado Fidanı Bakımı Nasıl Yapılır?


Fuerte Avokado fidanı doğru bakım ile uzun yıllar verimliliğini sürdürebilir. Fidanların bakımı budama, sulama, gübreleme ve ilaçlama aşamalarından oluşur. Budama işlemleri taç budama sistemiyle kış aylarında, meyve başlamadan yapılır. Özellikle hasattan sonra budama yapıldığı taktirde ağacın rahatlaması sağlanır.
Fidanların dikimi sırasında can suyu bol tutulmalıdır. Yerine ve dönemine göre sulama isteği değişebilir. Özellikle yaz aylarında daha fazla su ihtiyacı doğar ve haftada bir ve daha fazla sulama gerekir. Böylece avokado fidanlarınız daha iyi gelişir. Toprağın nemi tükendikçe sulamakta fayda vardır.
Fuerte Avokado fidanı senede en az üç kez gübrelenmelidir. İlk dikimde kök dibinden 20 cm mesafeye çinkolu gübre eritilip verilebilir. Sonrasında mart, mayıs ve temmuz aylarının ortası gübreleme dönemi olarak takip edilebilir. Aralık ayında ise kış taban gübresi ile desteklenir. Gübrenin ne kadar verileceği ağaçların yaşına göre farklılık gösterir.
İlaçlar fidanlarınızı ve meyvelerini koruyacaktır. Eğer ilk etapta sertifikalı fidanlar satın alırsanız arazinizi hastalıklı fidanlardan korumuş olursunuz. Bu durumda ağaçlarınız daha iyi gelişir ve daha kısa sürede meyve vermeye başlar. Fakat yıllar içinde çeşitli hastalıklara karşı ilaçlama gerekebilir. Örneğin kış ve ilkbahar aylarında mantar hastalıklarına karşı yapacağınız ilaçlar yaprak ve meyveleri hastalıklardan koruyacaktır.
 

Fuerte Avokado Fidanı Hasat Dönemi


Fuerte Avokado fidanının hasat dönemi kasım-nisan ayları arasıdır. Olgun meyvelerin ağaç üzerinde depolanma süreleri oldukça iyidir. Bir meyve hasat olumuna geldikten sonra ağacında 5-6 ay kalabilir. Fakat raf ömrü aynı uzunlukta değildir. Bu yüzde olgunlaştıktan sonra hasat edilip rafta bekleme yerine ağacında bekletilir.
 

Sertifikalı Fuerte Avokado Fidanı Nedir?


Sertifikalı Fuerte Avokado fidanı Tarım Bakanlığınca gerekli incelemelerin, denetimlerin yapıldığını ve belgeli üretim gerçekleştirildiğini ifade eder. Sağlıklı ve güvenli oldukları için pek çok yönden avantaj sağlar. Bu nedenle tercih edeceğiniz fidanların sertifikalı olmalıdır. Firmamızdan satın alacağınız bütün Fuerte Avokado fidanları sertifikalıdır. Böylece kaliteli ve güvenilirdirler. Verimlilikleri yüksek olup kısa sürede meyve vermeye başlarlar. Hiçbir hastalık bulunmaz ve arazinize hastalık taşımaz. Devlet tarafından denetlenmekte ve sertifika ile tescillenmektedir.
 

Fuerte Avokado Fidanı Fiyatları


Fuerte Avokado fidanı dayanıklılığı ve verimliliği ile öne çıkan türlerden birisidir. Bu yüzden de yoğun talep olmakta, gün geçtikçe ülkemizde yetiştiriciliği artmaktadır. Fidanların fiyatlandırması adet üzerinden olmakta, yaşına göre de fiyatlar değişebilmektedir. Firmamız her zaman müşteri memnuniyetini esas almakta, kaliteyi ve güvenilirliği uygun fiyat politikasıyla taçlandırmaktadır.
Zaman zaman düzenlenen kampanya ve indirimlerimizle fidanlarımız daha uygun fiyata satın alınabilse de her zaman en ideal fiyatlarda olmaktadır. Alışverişleriniz güvenli ödeme yöntemleriyle tamamlayabilirsiniz ve siparişleriniz kısa sürede işleme alınır. Hızlı kargo fırsatıyla Türkiye’nin her yerinde kapınıza teslim edilir. 250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti tarafımızca karşılanır ve değişim, kolay iade fırsatlarıyla güvenilir, sağlıklı ve kaliteli hizmet ayrıcalığı sunulur.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82