250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube

Narenciye Fidanı Hakkında

Narenciye; limon, mandalina portakal, greyfurt, bergamot, turunç gibi meyve ağacı türlerini kaypasan bitki topluluğuna verilen genel addır. Sitemizde satışa sunulan narenciye fidanları bu sayfanın üzerinde fiyatları ile birlikte satışa hazır halde sunulmuş olup aşağıda da bilgilendirme amaçlı genel olarak listelenmiştir.

Mandalina Fidanı

Ülkemizin en çok tüketilen meyvelerinden olan mandalina, Mart ve nisan aylarında çiçeklenmeye başlayarak  çevreye hoş koku yayar.

Mandalina Fidanı Nasıl Temin Edilir?

Mandalina fidanı yetiştirmek isteyenler Agrolidya web sitemiz üzerinden fidanı kolaylıkla temin edebilir. Fidanlar aşılı ve tüplü olarak gönderilmektedir. Özel ambalajında gönderilen fidanların taşıma sırasında zarar görmesi önlenir.

Tüplü Mandalina Fidanı Nedir?

Mandalina fidanı aşılı ve tüplü olarak satışa sunulur. Fidanın Tüplü fidanlar bir poşet içerisinde toprağa dikilir. Toprakta dikili olan fidanlar yılın her mevsimi kolaylıkla satın alınabilir ve dikilebilir.

Mayer Bodur Limon Fidanı

Limon, çeşitli bölgelerde yetiştirilen bir bitkidir. Bitkinin meyveleri orta büyüklükte, yuvarlak ve ekşidir. Bolca çiçeklenen bitkiden bol miktarda meyve elde edilir. Ülkemizde sıklıkla Akdeniz bölgesinde yetiştirilen limon, Ege bölgesinde de yetiştirilmektedir. Limon yetiştirmek isteyip de bulunduğu bölgeden dolayı limon yetiştiremeyenler evde, balkonda, bahçede kolaylıkla fidan yetiştirebilir. Mayer bodur limon fidanı kolaylıkla yetiştirilebilen bir fidandır. Saksıda veya bahçede kolaylıkla yetiştirilebilir olan fidan bodur ağaçlar sınıfında yer almaktadır. Fidanın bodur olması da saksıda kolay yetiştirme imkanı sunmaktadır. Evde, bahçede kolaylıkla fidan yetiştirmek isteyenler Agrolidya web sitemiz üzerinden kolaylıkla fidan temin edebilir, fidan yetiştirerek verimli meyve elde edebilir.

Mayer bodur limon fidanı aşılı ve tüplüdür. Aşılı ve tüplü olarak gönderilmektedir.

Tüplü fidan, poşet içerisinde fidan yetiştiriciliğidir. Fidanlar poşet içerisinde toprakta tutulur. Toprakta tutulan fidanlar yıl içinde her zaman temin edilebilir ve dikilebilir. Açık fidanlar ise sadece belirli zamanlarda dikilir.

Mayer Bodur Limon Fidanı Yetiştiriciliği

Mayer bodur limon fidanı kolay yetişen bir fidandır. Bodur limon fidanı bahar döneminde çiçeklenir. Bolca çiçeklenen fidanın meyveleri de boldur. Mayer bodur limon fidanı evde kolaylıkla yetiştirilebilir olduğu için tercih edilmektedir. Genellikle ev, ofis, oda ve balkonda yetiştirilen fidan bahçede de yetiştirilebilir. Diğer limon çeşitlerine göre soğuğa karşı daha dayanıklıdır. Limon fidanı yetiştiriciliğinde dikkat edilmesi gerekenler:

  • Saksıda yetiştirilecekse uygun genişlikte saksı kullanılmalıdır.
  • Toprakta yetiştirilecekse uygun toprak tercih edilmelidir.
  • Ilıman iklimlerde yetiştirilir.
  • Fidanlar arasında mesafe olmalıdır.
  • Fidanlar doğru aralıkta sulanmalıdır.

Misket (Lime) Bodur Limon Fidanı

Misket (Lime) Bodur Limon Fidanı ülkemizde yetiştirilen en eski limon türü olarak bilinmektedir. Tüplü Misket (Lime) Bodur Limon Fidanımız hasar görmeyecek şekilde paketlenip gönderilmektedir. Misket (Lime) Bodur Limon Fidanı'nı ılıman bölgeler de bahçenizde yetiştirebileceğiniz gibi  soğuk bölgelerde ofisiniz ya da evinizde saksıda yetiştirebilirsiniz. Filizlenme evresinde güneşi arayan Misket (Lime) Bodur Limon Fidanı, güneşi doğrudan almayı sever. Soğukta donma ve kurumaya maruz kalabilir. Bu nedenle evinizde yetiştirme durumunda saksıyı güneşi alan yerlere koyabilirsiniz. Güneşli bir şehirde değilseniz, bitkiler için hazırlanan yapay ışıklardan faydalanabilirsiniz. Misket (Lime) Bodur Limon Fidanı'nın Kasım, Şubat aylarında meyvesi olgunlaşmaya başlar. Misket (Lime) Bodur Limon Fidanı'nın Mayıs ayına kadar üzerinde meyve rahatlıkla durabilir.

Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45