Aşısız Antep Fıstığı Anacı (Tüplü)

Siirt, Bıttım, Atlantik Sakızı, Yerli Antep Fıstığı çeşitlerinde anaçlarımız mevcuttur. Anaçlarımız soğuğa karşı dayanıklı ağaçlar oluşturur.
7.50 TL
Kargo
Kargo 1000
Benzer Ürünler

Aşısız Antep Fıstığı Anacı

Aşısız Antep Fıstığı Anaçları 1-2 yaş aralığındadır.

Antep fıstığı fidan üretiminde doku kültürü üretimi anaç ve çöğür anaç olarak iki çeşide ayrılmaktadır. Çöğür anaçlı fidan demek o bitkinin çekirdekten yetişen bir anaca aşılanarak üretildiğini ifade etmektedir.

Ülkemizde bahçe kurulumu yapılırken Antep Fıstığı tohumu doğrudan bahçeye de ekilebilir fidanlıklardan tüplü veya açık köklü olarak temin edilebilir. Tohum olarak araziye ekim yapılırsa aşılanması 6-7 seneyi bulmaktadır. Tüplü fidan olarak dikilmesi halinde 1-2 yılda aşılama yapmak mümkün.

Anaçlar ilk çıkışta, ince ve uzun bir gelişim gösterir. Çöğürlerin yan dal oluşturması aşılamada kabuk kaldırma yönünde sorun oluşturabilir.

Anacın kalem üzerine etkisi olduğu gibi kaleminde anaç üzerine etkisi vardır. Kuvvetli bir kalemle aşılanan anaç büyümesi hızlanır.

Satışını yaptığımız Aşısız Antep Fıstığı Anaçlarının kökü bol saçaklı bir yapıya sahiptir.

Antep Fıstığı Anaçları soğuğa ve susuzluğa karşı oldukça dayanıklı ağaçlardır.

Siirt, Bıttım, Atlantik Sakızı, Yerli Antep Fıstığı çeşitlerinde anaçlarımız mevcuttur.

Agrolidya.com'dan yapacağınız alışverişlerde ürünleriniz özenle ambalajlanarak, en güvenli şekilde adresinize gönderilir. Toplu siparişleriniz için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82