250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İnstagram Facebook Youtube

Howard Ceviz Fidanı

Howard ceviz fidanı Pedro melezi olan çeşidimizdir. Tozlayıcıları Franguette , Cisco ve Fernette!dir. Yan dallar da meyve vermektedir. Meyvesi yuvarlak, kabuk yapışması iyi olup iç ceviz ağırlığı 6.5 gr açık renkli iç oranı ise %49. Mükemmel iç cevize sahip olan çeşidin ağaçları küçük orta chandler den daha küçüktür.
%15
İndirim
34.90 TL
Benzer Ürünler

Howard Ceviz Fidanı

Howard ceviz, randımanı yüksek olan ve ülkemizde yetiştirilmeye müsait verimli bir yabancı ırk ceviz türüdür. Yuvarlak ve ensiz bir meyve yapısına sahiptir. Rakibi olan Chandler cinsine göre daha hızlı meyve vermektedir. Howard ceviz fidanı tozlayıcıları Cisco, Franquette ve Fernette çeşitleridir. Howard ceviz Pedro çeşidin bir melezi olarak üretilip yetiştirilmektedir.
Howard cevizi gerekli tozlama işlemleri yapıldığı takdirde, beklentileri karşılayan bir verim sağlamaktadır. Bunun yanı sıra farklı yabancı cevizler gibi aşılanmaya ihtiyaç duyarlar. Aşılamanın doğru ve güvenilir şartlarda tamamlanmış olması ise ağaç sağlığını ve verimi doğrudan etkilemektedir. Küçük bir ağaç yapısına sahip olan Howard cevizi farklı avantajlar sağlayan bir çeşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu avantajlardan bazıları;

 • Sık sık dikime uygun küçük-orta yapıya sahiptir.
 • Diğer ceviz çeşitlerine oranla daha hızlı meyve verir.
 • Yetiştirilmesi için özel koşullar gerektirmez.
 • Yan dallardan sağlanan verim yüksektir.
 • İç cevizi son derece lezzeti, dış kabuğu ince ve açık kahverengi özelliğe sahiptir. 
 • Küçük ve orta yapıya sahip olması nedeniyle, alınan verim katlanarak arttırılabilir.
 • Nadir bulunan yabancı bir ırk olduğundan dolayı ihracatta önemli getiriler sağlayan bir türdür.
   

Tüplü Ceviz Fidanı Nedir?

Tüplü fidanlar yılın her ayı yetiştirildiğinden dolayı üreticiler arasında oldukça büyük bir rağbet görmektedir. Tüplü Howard ceviz fidanı kökleri toprak içinde ve poşetli şekilde satılmaktadır. Gönderim sırasında tüplü fidanların rengi sıcaklık değişiminden dolayı farklılık gösterebilir. Bu durum oldukça sık karşılaşılan durumlardan biridir. Dikildikten ve kökler toprakla buluştuktan sonra eski ve canlı haline kısa süre içinde dönmektedir.
 

Howard Ceviz Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gerekli iklim ve toprak koşulları sağlandığı zaman Howard ceviz, yüksek verim ile üreticisine oldukça büyük bir kazanç sağlayabilir. Howard cevizden randımanlı verim almak için düzenli budama olmazsa olmaz koşullardan biridir. Bunun haricinde kış aylarında azot ağırlıklı gübreleme yapılmalıdır. Çiçek açma döneminde ise potasyum ve fosfor ağırlıklı gübreleme tavsiye edilmektedir. Bulunduğu bölge ve toprak yapısı göz önünde bulundurularak 10 ile 15 günde bir sulama yapmak yeterlidir. Yan dallardan alınan verimin maksimum seviyeye çıkarılması için düzenli budama yapılması gerekmektedir.
 

Ceviz Üretimi İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?

Howard ceviz fidanı karasal ve vejetasyonlu iklimlere son derece uyumlu bir fidandır. Yan dallarda düzenli bakım ve budama sayesinde %80-90 oranında meyve vermektedir. Howard cevizi çoğu arazi özellikleri ve koşullarına uyum sağlayabilir. 1400 metre rakıma kadar dikilerek, bakımı doğru şekilde yapılırsa verim sağlanabilir.
Howard cevizinden istenen verimin maksimum düzeyde alınabilmesi için arazi şartlarının yanı sıra dikim işlemlerine de dikkat edilmesi gerekir. Bu fidan sık dikim tekniğine elverişli bir yapıya sahiptir. Şayet düz bir arazide üretim sağlamak istiyorsanız, 4x4 aralıklarla rahatlıkla dikim yapabilirsiniz. Eğimli arazi üzerine yapılacak dikimlerde ise bu oranın 7x3,5 olması tavsiye edilmektedir.
 

Howard Ceviz Fidanı Özellikleri

Howard cevizi bireysel üreticiler ve firmalar tarafından oldukça fazla tercih edilen çeşitlerden biridir. Üretim koşullarının esnekliği ve kaliteli ürün vermesiyle kısa süre içinde ağaçlardan alınan verim oldukça yüksek bir düzeye çıkabilmektedir. Howard ceviz cinsinin genel özellikleri;

 • İç randımanı %49 civarındadır.
 • Meyvesi dört köşeli, yuvarlak ve tok bir yapıya sahiptir.
 • İç ceviz ağırlığı 6.5 gram ağırlığındadır.
 • Açık ve parlak kahverengi kabuğa sahiptir.
 • Ağaç gövdesi Chandler cinsinden daha küçük bir yapıya sahiptir.
 • Sık dikime uygun bir türdür.
 • Uzun süre depolanabilir özelliğe sahiptir.

şeklinde sıralanabilir. Howard ceviz fidanı yabancı ırk fidan olduğundan dolayı, piyasada oldukça az rastlanmaktadır. Nadir rastlanır olması ve gerekli koşullar sağlandığında kaliteli ürün sunması Howard cevizini ihracatta değerli kılan faktörler arasında yer almaktadır. Oldukça kaliteli ve dolgun iç cevize sahip olan Howard cevizi, tüm bu özelliklerinin yanı sıra verimli ve lezzetli bir tür olmasıyla da bilinmektedir.
 

Howard Cevizin Yıllık Verimi

Üst kalitede iç ceviz sunan Howard ceviz fidanı doğru şekilde bakılıp budandığı takdirde yüksek verim sağlamaktadır. Ağaçtan beklenen verimin sağlanması için doğru şekilde budanması çok önemlidir. Piyasadaki diğer bir çeşit olan Chandler cevizinden farklı olarak, Howard cevizi meyvesi 15 gün önce olgunlaşmaktadır. Meyve vermeye başladıktan hemen sonra ise yaprak döker. Agrolidya’dan almış olduğunuz Howard cevizi dikildikten itibaren 3 yıl sonra meyve vermeye başlar. Bu durum ağaç ilk dikildiğinde de gözlenebilmektedir. Fakat daha sağlıklı verim sağlanabilmesi için meyvelerin koparılmaması tavsiye edilir.
Oldukça verimli bir yapıya sahip olan bu tür, genç yaşlarında yılda 20 ile 50 kg arasında meyve verebilir. Bu verim ağacın yaşı büyüdükçe ve olgunlaştıkça katlanarak artmaktadır. İyi bir budama ve bakım yapılan bir dönüm ceviz bahçesi, yani yaklaşık olarak 10 ceviz ağacı, 10 yılın sonunda 1000 kg dan fazla meyve vermektedir.
 

Howard Ceviz Fidanı Fiyat ve Sipariş

Howard ceviz fidanı firmamız Agrolidya tarafından aşılı ve sertifikalı olarak sunulmaktadır. Gerekli tüm analiz ve işlemlerden geçen fidanlarımız, Tarım Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. İlgili kurum tarafından yapılan testlerden geçen fidanlarımız sertifika almaya hak kazanır. Sertifikalı fidanlar verim oranı yüksek, hastalık bulundurmayan ve gerekli denetimlerden geçen sağlıklı fidanlardır.
İnternet sayfamızda Howard ceviz fidanı tekli olarak satışa sunulmuştur. Firmamızda 250 lira ve üzerindeki alışverişlerde kargo ücretsizdir. Gönderim sağlanırken fidanlar boyutlarına uygun bir kutuda paketlenerek kargolanmaktadır. Sizler de ceviz üretimi gerçekleştirmek için yüksek verimli ve kaliteli meyve veren bir tür arıyorsanız, Howard ceviz fidanlarını hemen sipariş edebilirsiniz.

Yüzlerce fidan çeşidini bünyesinde bulunduran Agrolidya.com adresinize teslim fidan çeşitleri ve %100 müşteri memnuniyeti garantisi sunmaktadır. Seçim yaptığınız ürünleri güvenli alışveriş seçeneği ve hızlı kargo gönderimi ile en kısa zamanda adresinize ulaştıran Agrolidya alanında lider firmalar arasında bulunmaktadır.

Fidan satın alırken bilmeniz gerekenleri aşağıdaki açıklamalardan okuyabiliriz.

Tüplü Fidan Dikim Rehberi

Açık Köklü Fidan Dikim Rehberi

Bahçe Kuranlara Devlet Desteği

Tüplü Fidan Nedir?

Tüplü fidanlar, kökleri toprak içinde ve poşetli şekilde korunan fidanlardır. Yılın her dönemi, 12 ay boyunca toprağıyla birlikte dikilme olanağı olan fidan çeşitleridir. Tüplü fidanlarımızın boyları poşetli oldukları için açık köklüye göre daha kısadır, toprağa dikildikten sonraki dönemde hızlı bir şekilde aynı boya gelirler.

Fidanlarımız kargo aşamasında ısı farkından dolayı solgun görünebilir, dikiminden sonra canlı ve parlak görünümüne kavuşacaktır. Bir süre sonra toparlanır ve dikildiği bölgeye uyum sağlar. Bu durum tamamen geçici ve olağandır.

Açık Köklü Fidan Nedir?
Kış dönemi dediğimiz, Ekim başından Mart sonuna kadar olan 6 aylık zaman diliminde dikilebilen fidanlardır. Açık köklü fidanlar, biraz daha uzun olur. Ancak bu durum tamamen geçicidir. Açık köklü fidanların nakliyesi biraz daha ekonomiktir ve toplu alımlar için kolaylık sağlar.

Açık Köklü Fidanlar Kargo Aşamasında Kurur Mu?
Açık köklü fidanlar kargo aşamasında zarar görmemesi ve köklerin suyunu çekmemesi için iyice sarılıp bantlanarak kargolanır.Kış dönemi uyku durumundaki bitkinin köklerine, nemli ve rutubetli ortam sağlandığı taktirde günlerce hayatta kalabilir. Açık köklü fidanlarımız kargo öncesinde gerekli kök budamaları yapılarak en sağlıklı şekilde size ulaşmaktadır.

Fidanlarımı Diktim, Ne Zaman Meyve Alabilirim?
Ceviz Fidanlarımız, dikildiği yıl itibari ile üzerinde 1-2 adet meyve görülebilir ama bu meyveler bitki gelişimini olumsuz etkileyeceği için ilk 3 yıl koparılması tavsiye edilir. Meyve Fidanları ve Narenciye Fidanları 3-4 yaş aralığında meyve vermektedir. Meyve alabilme durumu her fidana ve bulunduğu konumunun iklim şartlarına, toprak yapısına ve bitki besleme koşullarına göre farklılık göstermektedir. 

Açık Köklü İle Tüplü Fidan Arasındaki Boy Farkının Sebebi Nedir?
Açık köklü fidanlar tüplü fidanlardan daha uzun, daha hızlı mı büyüyor gibi sorular aklınıza gelebilir. Açık köklü fidan ve tüplü fidan bir sonraki sene ortalama olarak aynı boya gelecektir. Bu nedenle açık kök ile tüplü fidan yetişme kriterleri aynıdır.

Açık köklü fidan dikimden sonra tepe budaması yapılıp boyu %40'a kadar kısaltılmaktadır. Fidan boylarından dolayı açık köklü veya tüplü seçimi yapmak çok doğru değildir.Fidanın boyundan çok kök kalitesi en önemli kriter olmalıdır.

Tozlayıcı Nedir?
Fidan açıklamalarında tozlayıcı ifadesi varsa, hasat açısından oldukça önemli bir husustur. Bazı fidanlar çiçeklenirken hem erkek hem de dişi olarak çiçek açabilir. Tozlayıcıya gerek duymaz. Bu fidanlar kendine verimlidir. Kendi başına dikilince bolca meyve verebilecektir. Eğer bir fidanda Tozlayıcı bilgisi verilmişse, bu fidan sadece dişi çiçek açmakta ve kısır demektir. Bu sebeple tozlayıcı olarak verilen türün alınması önerilmektedir. Fidanlardan her iki şekilde de meyve alırsınız ancak, önerilen tozlayıcı ile dikilirse meyve oranı artar.

Fidanlarımız Neden Sertifikalıdır?
Sertifikalı meyve fidanları Tarım Bakanlığı tarafından verilen belge ile satılmakta ve üretilmetedir. Sertifikalı fidan Tohum Tescil Sertifikasyon Genel Müdürlüğünce kayıtlı, gerekli kontrolleri yapılmış fidandır. Gerekli tüm şartların sağlanmış olan fidanlara ilgili kuruluş tarafından sertifika hakkı verilmektedir. Fidan üretilen arazilerin toprak kontrolü ve analizleri yapılarak, İl Tarım Müdürlüğünce incelenmektedir. Kaliteli, verimli, hastalıksız ve devlet tarafından denetlenmiş fidan dikmek için Sertifikalı fidan temin etmeniz oldukça önemlidir.

Fidanlarımız Neden Aşılıdır?
Aşılama, iki bitkinin kaynaştırılarak büyütme tekniğidir. Bitkinin üst kısmına gelen yerine kalem, kökünü meydana getiren kısmına ise anaç adı verilir. Doğru fidan üretimi ve virüs testi için aşılama önemli bir uygulamadır. Farklı yollarla çoğaltılmaya çalışılan çeşitlerin önüne geçilmesi aşılama ile mümkündür. Bazı anaçların özelliklerinden yararlanmak için de aşılama çok faydalı bir uygulamadır.

Aşı yapılacak anaç da seçilen çeşit kadar önemlidir. Son yıllarda özellikle doku kültürü anaçlarla kurulan bahçelerin gelişi çok hızlı olmakta ve böylelikle yatırımın geri dönüşü çok daha hızlı olmaktadır.

Agrolidya ailesi olarak yarım asırlık tecrübemizle sertifikalı ve yüksek kaliteli meyve fidanlarımızı artık dijital platformlardan sizlere ulaştırıyoruz.

Agrolidya farkıyla yüzbinlerce fidanımız bereketli mahsulleriyle Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşarak; çiftçilerimizi mutlu etmeye devam ediyor. Agrolidya.com ’dan alacağınız meyve fidanları bol mahsulleriyle, oldukça yüksek kazanç sağlamaktadır. www.agrolidya.com kurulduğu günden bu yana uygun fiyat politikası, güvenli ödeme yöntemi ve hızlı kargo seçeneği ile hizmet vermeyi sürdürüyor.

Fidan alışverişlerinizde gerekli sertifikalara sahip, ilgili kurumlarca denetlenen, güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde onca yıllık emeğiniz boşa gidebilir. Yıllarınızı vererek; özenle yetiştireceğiniz meyve fidanları için www.agrolidya.com ’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Sertifikalı ceviz fidanı, sertifikalı badem fidanı, sertifikalı zeytin fidanı, antep fıstığı fidanı, meyve fidanı anaçları ve birçok fidan çeşidi www.agrolidya.com ’da en uygun fiyat seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Agrolidya’dan Nasıl Sipariş Verebilirim?
www.agrolidya.com 'da dilerseniz web sitemizden güvenli şekilde kredi kartı ve havale yöntemiyle, dilerseniz iletişim numaralarımızdan bizi arayarak veya whatsApp sipariş hattımızdan bize ulaşarak sipariş verebilirsiniz.

Ne Kadar Kargo Ücreti Öderim?
www.agrolidya.com 'da 250 lira ve üzerindeki siparişlerinizde kargo bedavadır. 

Ürünleri Nasıl Gönderiyorsunuz?
Satın aldığınız ürünler özel korumalı ambalajlarımızla özenle paketlenip kargoya verilmektedir.

Satın Aldığım Ürünler Kargoda Zarar Görürse Ne Yapmam Gerekir?
Satın aldığınız ürün zarar görmüş olarak size gelirse veya yanlış ürün gelirse ilk olarak bizimle iletişime geçiniz.

Siparişimi İptal Etmek İstersem Paramı Geri Alabilir miyim?
Satın aldığınız üründen memnun kalmazsanız veya başka bir sebepten dolayı siparişinizi iptal etmek isterseniz bizi aramanız yeterlidir.

Agrolidya’ya Ne Kadar Güvenebilirim?
Agrolidya yarım asırlık tecrübesiyle sertifikalı fidan üretimi ve satışı yapmaktadır. Ülkemizde üreticilerle buluşturduğumuz milyonlarca verimli fidanımız en büyük referansımızdır. Web sitemizden yapacağınız tüm alışverişler 256 Bit SSL güvenlik sertifikasıyla koruma altındadır.

Güvenli Alışveriş

Güvenli Alışveriş

SSL Güvenlik Sertifikası ve KVKK Kapsamında verileriniz güvende.
Kolay iade

Kolay İade

Satın aldığınız ürünler 14 gün içerisinde iade edilebilir.
Destek

Müşteri Hizmetleri Desteği

Müşteri destek merkezimizle iletişim kurarak destek alabilirsiniz.
Zamanında Teslimat

Zamanında Teslimat

Ürünleriniz en geç 3 iş günü içerisinde paketlenip, kargoya teslim edilir.

Yeni Eklenen Ürünler

Blog Haberleri

Tüm Blog İçerikleri
Agrolidya Tarım A.Ş.

Agrolidya kurulduğu günden bu yana kaliteli fidan satışı ve uygun fiyat politikası ile üretimini yaptığı fidan çeşitlerinin ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprakla buluşmasını sağlamaktadır.

Yatırım yapmayı planladığınız bölgeye uygun doğru çeşit fidan seçimi ve profesyonel bahçe kurulumu ile alakalı kafanızdaki tüm soru işaretlerine ayrıntılı şekilde cevap vermekteyiz. Amacımız, uzun yıllardır meyve fidanı yetiştiriciliğinde kazandığımız bilgi ve birikimi siz kıymetli üreticilerimizle paylaşarak; tarım alanında doğru işler yapılmasına yardımcı olmak ve büyük bir emekle hayata geçirdiğiniz yatırımınızdan en kısa sürede geri dönüş almanızı sağlamaktır.

Agrolidya.com’dan yapacağınız fidan alışverişlerinizde siparişlerinizin kargoda zarar görmemesi için özenle paketleyip, en kısa sürede tarafınıza gönderiyoruz. Kargoda zarar gören her fidan firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

Siz de badem fidanı, ceviz fidanı, zeytin fidanı, fıstık fidanı, avokado fidanı ve meyve fidanı anaçları başta başta olmak üzere yüzlerce fidanı uygun fiyat seçenekleriyle bulabileceğiniz web sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45