Howard Ceviz Fidanı

Howard ceviz fidanı meyvesi yuvarlak, kabuk yapışması iyi olup iç ceviz ağırlığı 6.5 gr açık renkli iç oranı ise %49. Mükemmel iç cevize sahiptir.
64.90 TL
Benzer Ürünler

Howard Ceviz Fidanı Nedir?

Howard cevizi gerekli tozlama işlemleri yapıldığı takdirde, beklentileri karşılayan bir verim sağlamaktadır. Bunun yanı sıra farklı yabancı cevizler gibi aşılanmaya ihtiyaç duyarlar. Aşılamanın doğru ve güvenilir şartlarda tamamlanmış olması ise ağaç sağlığını ve verimi doğrudan etkilemektedir. Küçük bir ağaç yapısına sahip olan Howard cevizi farklı avantajlar sağlayan bir çeşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu avantajlardan bazıları;

Sık sık dikime uygun küçük-orta yapıya sahiptir.Diğer ceviz çeşitlerine oranla daha hızlı meyve verir.Yetiştirilmesi için özel koşullar gerektirmez.Yan dallardan sağlanan verim yüksektir.İç cevizi son derece lezzeti, dış kabuğu ince ve açık kahverengi özelliğe sahiptir. Küçük ve orta yapıya sahip olması nedeniyle, alınan verim katlanarak arttırılabilir.Nadir bulunan yabancı bir ırk olduğundan dolayı ihracatta önemli getiriler sağlayan bir türdür.

 Tüplü Ceviz Fidanı Nedir?

Tüplü fidanlar yılın her ayı yetiştirildiğinden dolayı üreticiler arasında oldukça büyük bir rağbet görmektedir. Tüplü Howard ceviz fidanı kökleri toprak içinde ve poşetli şekilde satılmaktadır. Gönderim sırasında tüplü fidanların rengi sıcaklık değişiminden dolayı farklılık gösterebilir. Bu durum oldukça sık karşılaşılan durumlardan biridir. Dikildikten ve kökler toprakla buluştuktan sonra eski ve canlı haline kısa süre içinde dönmektedir.

 Howard Ceviz Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gerekli iklim ve toprak koşulları sağlandığı zaman Howard ceviz, yüksek verim ile üreticisine oldukça büyük bir kazanç sağlayabilir. Howard cevizden randımanlı verim almak için düzenli budama olmazsa olmaz koşullardan biridir. Bunun haricinde kış aylarında azot ağırlıklı gübreleme yapılmalıdır. Çiçek açma döneminde ise potasyum ve fosfor ağırlıklı gübreleme tavsiye edilmektedir. Bulunduğu bölge ve toprak yapısı göz önünde bulundurularak 10 ile 15 günde bir sulama yapmak yeterlidir. Yan dallardan alınan verimin maksimum seviyeye çıkarılması için düzenli budama yapılması gerekmektedir.

Howard Ceviz Üretimi İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?

Howard ceviz fidanı karasal ve vejetasyonlu iklimlere son derece uyumlu bir fidandır. Yan dallarda düzenli bakım ve budama sayesinde %80-90 oranında meyve vermektedir. Howard cevizi çoğu arazi özellikleri ve koşullarına uyum sağlayabilir. 1400 metre rakıma kadar dikilerek, bakımı doğru şekilde yapılırsa verim sağlanabilir.

Howard cevizinden istenen verimin maksimum düzeyde alınabilmesi için arazi şartlarının yanı sıra dikim işlemlerine de dikkat edilmesi gerekir. Bu fidan sık dikim tekniğine elverişli bir yapıya sahiptir. Şayet düz bir arazide üretim sağlamak istiyorsanız, 4x4 aralıklarla rahatlıkla dikim yapabilirsiniz. Eğimli arazi üzerine yapılacak dikimlerde ise bu oranın 7x3,5 olması tavsiye edilmektedir.

Howard Ceviz Fidanı Özellikleri 

Howard cevizi bireysel üreticiler ve firmalar tarafından oldukça fazla tercih edilen çeşitlerden biridir. Üretim koşullarının esnekliği ve kaliteli ürün vermesiyle kısa süre içinde ağaçlardan alınan verim oldukça yüksek bir düzeye çıkabilmektedir. Howard ceviz cinsinin genel özellikleri;

İç randımanı %49 civarındadır.Meyvesi dört köşeli, yuvarlak ve tok bir yapıya sahiptir.İç ceviz ağırlığı 6.5 gram ağırlığındadır.Açık ve parlak kahverengi kabuğa sahiptir.Ağaç gövdesi Chandler cinsinden daha küçük bir yapıya sahiptir.Sık dikime uygun bir türdür.Uzun süre depolanabilir özelliğe sahiptir.

şeklinde sıralanabilir. Howard ceviz fidanı yabancı ırk fidan olduğundan dolayı, piyasada oldukça az rastlanmaktadır. Nadir rastlanır olması ve gerekli koşullar sağlandığında kaliteli ürün sunması Howard cevizini ihracatta değerli kılan faktörler arasında yer almaktadır. Oldukça kaliteli ve dolgun iç cevize sahip olan Howard cevizi, tüm bu özelliklerinin yanı sıra verimli ve lezzetli bir tür olmasıyla da bilinmektedir.

Howard Cevizin Yıllık Verimi 

Üst kalitede iç ceviz sunan Howard ceviz fidanı doğru şekilde bakılıp budandığı takdirde yüksek verim sağlamaktadır. Ağaçtan beklenen verimin sağlanması için doğru şekilde budanması çok önemlidir. Piyasadaki diğer bir çeşit olan Chandler cevizinden farklı olarak, Howard cevizi meyvesi 15 gün önce olgunlaşmaktadır. Meyve vermeye başladıktan hemen sonra ise yaprak döker. Agrolidya’dan almış olduğunuz Howard cevizi dikildikten itibaren 3 yıl sonra meyve vermeye başlar. Bu durum ağaç ilk dikildiğinde de gözlenebilmektedir. Fakat daha sağlıklı verim sağlanabilmesi için meyvelerin koparılmaması tavsiye edilir.

Oldukça verimli bir yapıya sahip olan bu tür, genç yaşlarında yılda 20 ile 50 kg arasında meyve verebilir. Bu verim ağacın yaşı büyüdükçe ve olgunlaştıkça katlanarak artmaktadır. İyi bir budama ve bakım yapılan bir dönüm ceviz bahçesi, yani yaklaşık olarak 10 ceviz ağacı, 10 yılın sonunda 1000 kg dan fazla meyve vermektedir.

 Howard Ceviz Fidanı Fiyat ve Sipariş

Howard ceviz fidanı firmamız Agrolidya tarafından aşılı ve sertifikalı olarak sunulmaktadır. Gerekli tüm analiz ve işlemlerden geçen fidanlarımız, Tarım Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. İlgili kurum tarafından yapılan testlerden geçen fidanlarımız sertifika almaya hak kazanır. Sertifikalı fidanlar verim oranı yüksek, hastalık bulundurmayan ve gerekli denetimlerden geçen sağlıklı fidanlardır.

İnternet sayfamızda Howard ceviz fidanı tekli olarak satışa sunulmuştur. Firmamızda 500 lira ve üzerindeki alışverişlerde kargo ücretsizdir. Gönderim sağlanırken fidanlar boyutlarına uygun bir kutuda paketlenerek kargolanmaktadır. Sizler de ceviz üretimi gerçekleştirmek için yüksek verimli ve kaliteli meyve veren bir tür arıyorsanız, Howard ceviz fidanlarını hemen sipariş edebilirsiniz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82