Muz Fidanı

Firmamız tarafından satışı yapılan Muz Fidanları ülkemizin kıyı kesimlerinde çiftçilerimizin ve üreticilerimizin yüzünü güldürmektedir.
44.50 TL
Benzer Ürünler

Aşılı Muz Fidanı Nasıl Yetişir?

Agrolidya tarafından en uygun fiyatlarla Muz Fidanı satışı yapılmaktadır. Muz fidanlarımızın anacı doku kültürüyle yetiştirilmiştir. Muz fidanlarımızın boyu 40 cm - 60 cm arasında değişmektedir. Firmamız tarafından satışı yapılan Muz Fidanları ülkemizin kıyı kesimlerinde çiftçilerimizin ve üreticilerimizin yüzünü güldürmektedir. Siz de Agrolidya farkıyla satın alacağınız Muz Fidanlarıyla güvenli bir şekilde yatırım yapabilirsiniz.

Agrolidya Muz Fidanları

Sarı altın olarak adlandırılan muz yetiştiriciliği konusunda kıyı kesimlerimiz özellikle Akdeniz bölgemiz son derece şanslıdır ve gün geçtikçe muz yetiştiriciliği hız kazanmaktadır. Firmamız yetiştiricilerin yatırımlarını desteklemek amacıyla en güvenilir ve en sağlıklı muz fidanlarının satışını yapmakta, bu değerli meyveyi hem doyasıya tatmanıza hem de büyük bir gelir kaynağı sağlamanıza yardımcı olmaktadır.

Muz ekimi ne zaman yapılır?

Agrolidya tarafından yetiştirilen muzlu tüp fidanları yılın oniki ayında dikim yapılabilme özelliğine sahiptir.

Muz ağacı kaç sene sonra muz verir?

Muz fidanları iyi bir bakımdan sonra toprakla buluşmasından itibaren onüç ay sonra hasat yapılabilir hale gelir. Bu ilk hasattan sonra her sekiz ayda bir hasat yapılabilir.

1 dönüme kaç adet muz dikilir?

1 dönüme yani 1 dekara 180 ila 200 arası muz fidanı dikilebilmektedir. Muz ağacının ömrü aşağı yukarı 10 yıldır.

Muz nerede yetişir?

Muz fidanları nemli neml ve sıcak iklimleri sever ve bu bölgelerde yetiştirilmesi kolay ve uygundur. Dünya üzerinde Güney Yarım Küre üzerinde bulunan tüm ülkelerde yetiştirilebilen muz fidanı tropkal bir meyve olup anavatanı ise Güney Doğu Asya’dır.

Ülkemiz de ise sıcak ve nemli hava yapası ile geçirgen toprak özelliklerine sahip Akdeniz bölgesi, Türkiye’de muz yetiştiriciliği yapmak için en uygun bölgedir.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82